Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Unikalus Lietuvoje sukurto traktoriaus „AUGA M1” sprendimas patentuotas JAV

2024/02/02


„AUGA Tech“ sukurto biometanu ir elektra varomo traktoriaus, skirto dirbti dideliuose ūkiuose, „AUGA M1“ konstrukcija jau patentuota Jungtinėse Amerikos Valstijose. „AUGA group“ netiesiogiai kontroliuojama bendrovė yra pateikusi paraiškas patentams gauti ir kitose strateginėse rinkose. „AUGA Tech“ vertinimu, tai dar vienas svarbus žingsnis, siekiant pasauliniu mastu komercializuoti Lietuvoje išvystytą technologiją.

2023 m. „Precedence Research“ atlikto tyrimo duomenimis, Šiaurės Amerikos žemės ūkio technikos rinka 2022 m. siekė 56,42 mlrd. dolerių. Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento duomenimis, 2017 m. 41 proc. arba apie 66 mln. ha augalininkystės veiklos yra vykdoma dideliuose ūkiuose. Rinkos ir ūkių dydis yra pamatinės prielaidos šios technologijos komercinei plėtrai, kartu skatinant ir tvarumo tikslus.

„Nuosekliai einame link tikslo pasiūlyti pasaulio ūkininkams savo sukurtą bei išvystytą technologinį sprendimą. Gautas patentas mums leidžia pagrįsti savo technologinį unikalumą ir skatinti tvarumą dideliuose ūkiuose, kuriems paprastai yra sudėtingiau plėtoti tvaresnes žemės ūkio praktikas. Sieksime tvariosiomis technologijomis aprūpinti ekologinę ir tradicinę žemdirbystę vystančius ūkininkus, turime ne tik reikalingą technologinę patirtį, stiprią inžinerinę komandą, bet ir pajėgumus gaminti tokius traktorius Lietuvoje“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ valdybos pirmininkas.

Kęstutis Juščius

Lietuvos inžinierių sukurto hibridinio traktoriaus „AUGA M1” sprendimas – unikali rėminė konstrukcija, kuri gali sutalpinti didesnį kiekį biometano, lyginant su kitais dujomis varomais traktoriais. Dėl šio sprendimo „AUGA M1” traktorius gali dirbti iki 12 valandų, kai iki šiol pasaulyje dujomis varomi traktoriai, kaip buvo skelbiama, laukuose pajėgė dirbti iki 4 valandų.

„AUGA Tech“ komanda taip pat išsprendė ir kitą kliūtį, neleidusią biometano traktoriams išplisti. Inžinieriai sukonstravo greitai ir patogiai pakeičiamą dujų kasetę, kuri pripildoma ne traktoriuje, o biometano gamykloje ir pristatoma į kiekvieną ūkį. Tokiu būdu ūkininkams nereikės investuoti į biometano degalines ūkiuose. Remiantis 2023 m. duomenimis, Jungtinės Amerikos Valstijos yra antras didžiausias biometano gamintojas po Europos Sąjungos.

Iki šiol „AUGA Tech“ unikalus sprendimas buvo patentuotas Lietuvoje ir Eurazijos patentų konvencijos valstybėse. Minėto „Precedence Research“ tyrimo duomenimis, 2022 m. Europos žemės ūkio technikos rinka siekė 34,58 mlrd. dolerių, o Azijos – 78,26 mlrd. dolerių.

2023 m. „AUGA Tech“ pristatė pirmąją gamyklinę „AUGA M1“ traktorių partiją, surinktą „Rokiškio mašinų gamykloje“. Tais pačiais metais, žemės ūkio sezono metu, bendrovė atliko traktorių bandymus bei tęs juos šiemet, siekdama išrinkti geriausią komponentų derinį, tinkamą technologijos įdarbinimui gamybiniu mastu.

Gauti vertingi rezultatai leis „AUGA Tech“ patobulinti technologiją ir užtikrinti jos patikimumą, o prisitraukusi žaliąjį finansavimą, bendrovė planuoja pradėti masinę traktorių gamybą.

„Šiuo metu didžiausią technologinį parengtumą esame pasiekę vystydami „AUGA M1” traktorius, nors savo inovacijų portfelyje turime ir kitų sprendimų, kurių prototipai jau netrukus bus pristatyti. Siekiame, kad mūsų technologijos papildytų viena kitą ir patenkintų visą traktorių poreikį ūkininkavimo darbams. Tuo pačiu 100 proc. išspręstų emisijų problemą dėl iškastinio kuro naudojimo traktoriuose“, – teigia K. Juščius.

---

„AUGA Tech“ yra „AUGA group“ netiesiogiai priklausanti bendrovė, kurianti ir gaminanti emisijas mažinančias žemės ūkio technologijas. Bendrovė vysto biometano infrastruktūrą, hibridinį biometanu ir elektra varomą traktorių „AUGA M1“, skirtą profesionaliam naudojimui, ir kitas žemės ūkio mašinas. Bendrovė taip pat vysto metano emisijas iš gyvulininkystės veiklos mažinančią specializuotų pašarų technologiją. Artimiausioje ateityje „AUGA Tech“ kuriamos technologijos taps prieinamos ūkiuose, dirbančiuose pagal „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartą, taip pat komercializuotos rinkoje.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/02/27

Traktorių manifestacijos prablaivė politikus: EK žemės ūkyje siūlo permainas

Vakar, pirmadienį, vykusiam Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos svarstymui Europos Komisija (EK) pateikė visą pluoštą siūlymų, kaip nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus – pasiūlė sušvelninti ka...
2024/02/27

Žiemą žydėjusios svogūninės gėlės pražys ir kitais metais: kaip tai padaryti?

Žiemą aplink mus žiedų negausu, todėl smagu anksčiau laiko pražydinti tulpių, hiacintų ar narcizų. Bet jiems nužydėjus, gaila išmesti dar gyvybingus svogūnėlius. Pasilikime juos ir, jeigu viską teisingai padarysime, žiemą jie vėl padovanos ...
2024/02/27

Ar smulkiesiems Europos pieno gamintojams pavyks įveikti besitęsiančią pieno krizę?

Didžiausia pasaulyje pieno gamintoja yra Europos Sąjunga (ES). Tik ar pavyks išlaikyti lyderės pozicijas? Naujausioje USDA Pasaulio rinkų ir prekybos ataskaitoje nedviprasmiškai teigiama, kad 2024 m. ES perspektyvos prastos – p...
2024/02/27

Išsaugota vertinga pelkė

Sunaikinimo vos išvengusi Juodymų pelkė nuo 2023 m. tapo 371,9 ha ploto valstybės saugomu telmologiniu draustiniu, o daliai pelkės suteiktas „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) s...
2024/02/26

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/26

Ūkio vystymo strategijų daug. Kur link sukti?

(VDU ŽŪA langas) Žemės ūkis yra sudėtingesnis nei daugelis kitų verslų, su kuriais paprastai lyginamas. Tai sąlygoja betarpiškas žemės ūkio sąryšis su gamta. Moksliniuose darbuose ir politiniuose dokumentuose bei sprendimuose pažymim...
2024/02/26

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną (papildyta ŽŪM komentaru; KRK reakcija)

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama p...
2024/02/26

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

Vakar Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau dvejus metus trunkantis plataus masto karas su rusija. 31 tūkstantis žmonių aukų.
2024/02/26

Pagal „off grid“ filosofiją gyvenantis dailininkas: „Vilnius dabar – mūsų kaimas“

Kai žinomas dailininkas Vygantas Vėjas nutarė mesti sostinę, dažnas stebėjosi. Kodėl buvusiam Vilniaus Užupio respublikos rezidentui, praeityje gyvenusiam Tokijuje, apkeliavusiam pusę pasaulio, reikėjo atsidurti vos ne džiunglėse prie Baltarusijos...