Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Utena svajoja vėl tapti Lietuvos žirgų sostine

2023/08/25


Utena siekia susigrąžinti ristūnų žirgų lenktynių tradicijas, kuriomis garsėjo anksčiau. Šį šeštadienį „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“ (RLŽL) kartu su rajono savivaldybe Utenos hipodrome rengia šalies geriausių trimečių ir keturmečių žirgų lenktynes. Rajono bendruomenei ir visiems šalies ristūnų mylėtojams skirtame renginyje numatytos ne tik sportinės varžybos, bet ir įvairios su žirgais susijusios edukacinės veiklos, „Žirgų teatro“ pasirodymas.

Pasak Utenos rajono vicemerės Daivos Pečionės, anksčiau vadeliotojai ir žirgų sporto mėgėjai į vasaros ir žiemos žirgų lenktynes, vykdavusias Utenoje, rinkdavosi iš visos Lietuvos. Nemaža dalis vadeliotojų savo karjerą pradėjo būtent Utenos hipodrome, o dabar lenktyniauja ir Lietuvoje, ir užsienyje. Vicemerės teigimu, žirgų lenktynės į Uteną sugrįžta po ilgokos pertraukos – anksčiau jos čia buvo rengiamos nuolat, tačiau tradicija nunyko.

Anot D. Pečionės, šiemet Lietuvoje paskelbti Žirgo metai, tad savaitgalį, be azartiškų varžybų, žirgams bus skirta ir speciali erdvė šalia Dauniškio ežero – joje bus galima sužinoti apie žirgų priežiūrą, susipažinti su įvairiomis žirginio sporto rūšimis, pasižiūrėti „Žirgų teatro“ pasirodymą.

Vienas iš savaitgalį Utenoje vyksiančių varžybų organizatorių, rajono tarybos narys Vitalijus Šeršniovas, tikina, kad Utenai būtų nuodėmė nepasinaudoti ir nevystyti čia esančios puikios žirgų sportui skirtos infrastruktūros.

„Po rekonstrukcijos Utenos hipodromas atitinka aukščiausius žirgų sportui keliamus tarptautinius reikalavimus: ko gero, yra moderniausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Tribūnos talpina per 600 žiūrovų, hipodrome yra treniruočių takai, veikia fotofinišo sistema. Vadeliotojai gali apsigyventi svečių namuose, pritaikytuose keliaujantiems su žirgais asmenims, taip pat yra žirgų viešbutis-arklidės. Manau, ilgalaikėje perspektyvoje žirgų sportas Utenoje tikrai atsigaus, o vasarą tapsime tokiais pat žinomais kaip legendiniai Sartai žiemą“, – „Ūkininko patarėjui“ aiškino V. Šeršniovas.

Jo teigimu, Utenos potencialą vystyti žirgų sportą rodo pernai hipodrome ir jo apylinkėse vykę renginiai, kuomet buvo apjungtos ir žirgų „Baltijos taurės“ varžybos, ir aludarių dienos. Tuomet šiame jungtiniame renginyje apsilankė apie 10 tūkst. žmonių.

RLŽL direktorė Joana Kėrytė redakciją tikino labai vertinanti Utenos rajono vadovų pastangas tęsti ristūnų sporto tradicijas, įtraukiant bendruomenę ir kuriant jiems šventę. „Štai visai neseniai Širvintose įvyko „ELITO GRAND PRIX“ ristūnų varžybos, kurios ne tik sutraukė daugybę dalyvių, bet ir visiškai užpildė tribūnas. Buvo nuostabus jausmas matyti šeimas, senjorus, bičiulius, stebinčius varžybas, palaikančius savo favoritus. Tikiu, kad tokiuose renginiuose gali vykti ir pirmi pasimatymai, ir seniai nematytų draugų susitikimai – tai išties puiki vieta praleisti laiką“, – pastebėjo J. Kėrytė.

Pasak Lygos vadovės, savo 762-ąjį gimtadienį kartu su žirgų sporto entuziastais nusprendusi švęsti Utena galėtų būti patrauklus pavyzdys ir kitoms šalies savivaldybėms, parodant, kokią pridėtinę vertę kuria žirginio sporto varžybų organizavimas regionuose.

J. Kėrytės teigimu, RLŽL vienija 70 veisėjų ir daugiau kaip 400 kilmingų žirgų populiaciją. Aplink šią bendruomenę buriasi treneriai ir vadeliotojai, aplink juos – tiesiog žirgų mylėtojai, kurie palaiko savo favoritus, varžybose ruošia piknikus ir smagiai leidžia laiką bendruomenėje.

Rugpjūčio 26 d. Utenos hipodrome vyks trimečių ir keturmečių žirgų „Derby ir Kriterium“ pusfinalių varžybos. Iš viso numatyti šeši važiavimai, ketvirtajame turėtų rungtis A reitingo suaugę žirgai, Utenos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Organizatoriai žiūrovams, be varžybų, žada ir kitų pramogų bei galimybę po lenktynių susipažinti su žirgais. Žiūrovams renginys nemokamas.

 

ŪP ir RLŽL informacija

Kęstučio VANAGO nuotrauka

Dalintis
Politika