Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Už didžiausią baltąjį trumą aukcione – 130 000 eurų suma

2023/11/21


Didžiausias tarptautiniame aukcione Grinzane Cavour pilyje Pjemonte, Italijoje, pristatytas baltasis trumas iškeliavo į Honkogą. Už daugiau nei kilogramą svėrusį grybą honkogietis sumokėjo 130 000 eurų. Bet, pasirodo, tai ne didžiausia suma, paklota už vieną brangiausių delikatesų per 24-erius metus vykstantį labdaringą renginį.

Šie metai trumams buvo gerokai palankesni nei ankstesni. Dėl pavasarinių liūčių ir šilto oro šiems ąžuolų ir skroblų kaimynystę mėgstantiems neįprastiems grybams susidarė palankios sąlygos augti ir daugintis. 2022 m. ir 2021 m. baltųjų trumų kainas gerokai išaugino karščiai ir sausros, dėl kurių buvo surinktas mažesnis derlius. Pavyzdžiui, pernai aukcione pristatyti didžiausi baltieji trumai svėrė 700 g ir 250 g, o šiemet sunkiausias grybas siekė 1,04 kg.

Paskutinį kartą panašaus dydžio trumas aukcione buvo parduotas 2019 m., rašė plačiai renginį nušvietusi Pietų Kinijos regioninio portalo scmp.com atstovė Charmaine Mok.

Jeigu už didįjį trumą šiemet buvo sumokėta 130 000 eurų, tai dar trys, 315, 250 ir 48 g svėrę grybai aukcione parduoti už daugiau nei 30 000 eurų.

Triufelių kaina nėra fiksuota, ji kasmet nustatoma, atsižvelgiant į pasiūlą, dydį ir paklausą rinkoje.

Šiuo metu už baltųjų trumų gabalėlius, sveriančius nuo 8 iki 20 g, prašoma apie 2100 Eur/kg. Per 100 g sveriantys gabalai perkami už maždaug 4700 eurų (arba 47 000 Eur/kg). Taigi už tokį labdaringame renginyje pristatytą grybą buvo sumokėta tris kartus daugiau, pasakojo portalo Agroklub žurnalistė Maja Celing Celić.

Pasak tradicinio renginio organizatorių, aukcionas nesiekia pelno ir gautos pajamos paaukojamos labdaros organizacijoms Italijoje ir visame pasaulyje. Šiemet pinigai atiteko Honkongo labdaros organizacijai „Mother's Choice“, padedančiai šeimų neturintiems vaikams ir nėščioms paauglėms.

Šis renginys daug dėmesio kasmet sulaukia visame pasaulyje. Oficialiame Grinzane Cavour pilies tinklalapyje teigiama, kad kaip kasmet aukcionas vyko pilyje Pjemonte, o palydoviniai renginiai – Honkonge, Singapūre, Seule, Frankfurte, Vienoje ir kituose miestuose. Taip unikalus renginys sujungė žmones visame pasaulyje.

Pilyje susirinkusioms įžymybėms, sporto, meno, popkultūros, kulinarijos, politikos ir žiniasklaidos žvaigždėms organizatoriai pasiūlė ne tik teatralizuotą renginį, bet ir iškilmingą vakarienę, kurios metu taip pat buvo vaišinami itališku vynu ir 5 kg svorio tradiciniu panettone.

O štai Honkonge tuo pat metu aukcionas vyko kartu su labdaringa šventine vakariene, kurią organizavo Pjemonto restorano Castellana virtuvės šefas Romeo Morelli. Restorane „Mandarin Oriental“ prieš konkursą svečiai mėgavosi šešių patiekalų maistu su gausiomis baltojo triufelio drožlėmis. „Pirmą kartą per daugiau nei du dešimtmečius aukciono vakarienei vadovavo ne šefas Umberto Bombana, plačiai žinomas kaip trumų karalius“, – atkreipė dėmesį Kinijos portalo korespondentė Ch. Mok.

 

ŪP portalo informacija

Castello di Grinzane Cavour nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...