Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Už didžiausią baltąjį trumą aukcione – 130 000 eurų suma

2023/11/21


Didžiausias tarptautiniame aukcione Grinzane Cavour pilyje Pjemonte, Italijoje, pristatytas baltasis trumas iškeliavo į Honkogą. Už daugiau nei kilogramą svėrusį grybą honkogietis sumokėjo 130 000 eurų. Bet, pasirodo, tai ne didžiausia suma, paklota už vieną brangiausių delikatesų per 24-erius metus vykstantį labdaringą renginį.

Šie metai trumams buvo gerokai palankesni nei ankstesni. Dėl pavasarinių liūčių ir šilto oro šiems ąžuolų ir skroblų kaimynystę mėgstantiems neįprastiems grybams susidarė palankios sąlygos augti ir daugintis. 2022 m. ir 2021 m. baltųjų trumų kainas gerokai išaugino karščiai ir sausros, dėl kurių buvo surinktas mažesnis derlius. Pavyzdžiui, pernai aukcione pristatyti didžiausi baltieji trumai svėrė 700 g ir 250 g, o šiemet sunkiausias grybas siekė 1,04 kg.

Paskutinį kartą panašaus dydžio trumas aukcione buvo parduotas 2019 m., rašė plačiai renginį nušvietusi Pietų Kinijos regioninio portalo scmp.com atstovė Charmaine Mok.

Jeigu už didįjį trumą šiemet buvo sumokėta 130 000 eurų, tai dar trys, 315, 250 ir 48 g svėrę grybai aukcione parduoti už daugiau nei 30 000 eurų.

Triufelių kaina nėra fiksuota, ji kasmet nustatoma, atsižvelgiant į pasiūlą, dydį ir paklausą rinkoje.

Šiuo metu už baltųjų trumų gabalėlius, sveriančius nuo 8 iki 20 g, prašoma apie 2100 Eur/kg. Per 100 g sveriantys gabalai perkami už maždaug 4700 eurų (arba 47 000 Eur/kg). Taigi už tokį labdaringame renginyje pristatytą grybą buvo sumokėta tris kartus daugiau, pasakojo portalo Agroklub žurnalistė Maja Celing Celić.

Pasak tradicinio renginio organizatorių, aukcionas nesiekia pelno ir gautos pajamos paaukojamos labdaros organizacijoms Italijoje ir visame pasaulyje. Šiemet pinigai atiteko Honkongo labdaros organizacijai „Mother's Choice“, padedančiai šeimų neturintiems vaikams ir nėščioms paauglėms.

Šis renginys daug dėmesio kasmet sulaukia visame pasaulyje. Oficialiame Grinzane Cavour pilies tinklalapyje teigiama, kad kaip kasmet aukcionas vyko pilyje Pjemonte, o palydoviniai renginiai – Honkonge, Singapūre, Seule, Frankfurte, Vienoje ir kituose miestuose. Taip unikalus renginys sujungė žmones visame pasaulyje.

Pilyje susirinkusioms įžymybėms, sporto, meno, popkultūros, kulinarijos, politikos ir žiniasklaidos žvaigždėms organizatoriai pasiūlė ne tik teatralizuotą renginį, bet ir iškilmingą vakarienę, kurios metu taip pat buvo vaišinami itališku vynu ir 5 kg svorio tradiciniu panettone.

O štai Honkonge tuo pat metu aukcionas vyko kartu su labdaringa šventine vakariene, kurią organizavo Pjemonto restorano Castellana virtuvės šefas Romeo Morelli. Restorane „Mandarin Oriental“ prieš konkursą svečiai mėgavosi šešių patiekalų maistu su gausiomis baltojo triufelio drožlėmis. „Pirmą kartą per daugiau nei du dešimtmečius aukciono vakarienei vadovavo ne šefas Umberto Bombana, plačiai žinomas kaip trumų karalius“, – atkreipė dėmesį Kinijos portalo korespondentė Ch. Mok.

 

ŪP portalo informacija

Castello di Grinzane Cavour nuotr.

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Patikrinome žievėgraužio tipografo gaudykles. Skaičiuojame laimikį

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistai patikrino žievėgraužio tipografo gaudykles.
2024/05/23

„Elektrum“ ir „Enefit“ gaminantiems vartotojams kompensuos 2,5 mln. eurų

Didžiausiai Lietuvos elektros tiekėjai „Ignitis“ paskelbus apie 5 mln. eurų kompensacijas gaminantiems vartotojams už jų nesuvartotą elektrą, kiti du rinkos dalyviai pranešė klientams skyrę iš viso 2,5 mln. eurų.
2024/05/23

Aplinkos ministerija nori paskatinti jaunimą rinktis karjerą miškininkystės sektoriuje: skyrė 21 stipendiją

Nuo rudens 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias stipendijas – 250 eurų per mėnesį. Stipendijas, skatindama jaunimą ...
2024/05/23

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo kon...
2024/05/23

Europos ūkininkai augina sveiką maistą: ekspertai ragina jiems netrukdyti

Europos Sąjungoje auginamas maistas yra vienas saugiausių pasaulyje, patvirtino Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) metinė ataskaita. 2022 m. ištyrus rekordinį maisto mėginių, nustatyta, kad didžioji dalis jų neviršijo nustatytų pe...
2024/05/23

LSA patvirtino siūlymus rinkimams besiruošiančioms šalies politinėms partijoms

Gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, Raudondvaryje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime šalies savivaldybėms atstovaujantys vietos savivaldos politikai patvirtino strateginius savivaldos siūlymus šalies politinėm...
2024/05/23

Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą

Teismą įtikino Šiaulių apygardos prokuratūros argumentai – trys mažeikiškiai ir du juridiniai asmenys pripažinti kaltais dėl finansinių nusikaltimų padarymo ir privalės į valstybės biudžetą bendrai sumokėti 100 tūkst. eurų baudų.
2024/05/23

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sv...