Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Aldona SIREIKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Už šviesų patriotizmą ir tylų altruizmą – ryški Žvaigždė

2023/09/17


Trys visuomeninės organizacijos – Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubas, Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacija ir Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija – įsteigė apdovanojimą „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“. Nominantus apdovanojimui atrenka ir vertina 12 komisijos narių.

Medalis „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“ įteikiamas darbštiems, kūrybingiems žmonėms už jų rodomą iniciatyvą ir prasmingus darbus savo krašto labui. Apdovanojimą paliudijančiame dokumente yra toks įrašas: „Už šviesų patriotizmą, už tylų altruizmą, už veiklos rezultatus, garsinančius Šiaurės Lietuvą ir Tėvynę“.

Šiais metais medaliu „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“ apdovanoti penki visuomenės šviesuliai: režisierius prof. Gytis Bernardas Padegimas, Kelmės krašto meno ir kultūros renginių propaguotoja, žurnalistė Janina Skeberdienė, etninės kultūros puoselėtojas Darius Ramančionis, ūkininkas, mecenatas Kazimieras Masilionis ir stipriausiu pasaulio žmogumi tituluotas Žydrūnas Savickas.

Pats pirmasis nominantas buvo dizaineris, kraštotyrininkas Vilius Puronas. Šiaulių miesto nevyriausybinės organizacijos 2020 m. V. Puroną paskelbė Šiaulių miesto širdžių garbės piliečiu.

Nuo 2021 metų, kai švenčiama Šiaulių miesto šventė, medalis „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“ įteikiamas penkiems krašto šviesuoliams. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva jau apdovanota 16 kūrybingų, iniciatyvų, talentingų ir sumanių visuomenės šviesuolių. Medalių dizainą sukūrė Šiaulių miesto garbės pilietis, jau minėtas dizaineris V. Puronas.

2023 m. iš dešimties pasiūlytų pretendentų apdovanoti medaliu „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“ buvo pasiūlyti penki aktyvūs patriotai, žinomi kultūros, sporto atstovai. Prof. G. B. Padegimas – charizmatiška asmenybė, režisierius, mylimas žiūrovų, Sąjūdžio veikėjas, jo paskaitų su įdomumu klausosi Lietuvos ir užsienio studentai. Šį rudenį sukanka 50 metų, kai jis pastatė pirmąjį savo spektaklį, išskirtinis ir šio režisieriaus dėmesys bei pagarba lietuviškajai dramaturgijai. Atgimimo pradžioje dirbdamas Šiaulių dramos teatre vyriuosiuoju režisieriumi, G. B. Padegimas paskelbė „neskraidymo zoną virš Dramos teatro“. Ši pilietinė akcija bundant Lietuvos Atgimimui turėjo didelį atgarsį visame pasaulyje.

Režisierius prof. Gytis Bernardas Padegimas.

Kelmės krašto patriotė, žurnalistė Janina Skeberdienė (ji yra dirbusi ir „Ūkininko patarėjuje“) 24 metus vadovauja visuomeninei organizacijai „Krašto informacija“, sukūrė apie 500 vaizdo pasakojimų apie Kelmės krašto žmones, kultūrinius renginius ir svarbius įvykius. Nuo 2015 m. yra bendruomenės „Išlikimas“ pirmininkė, vadovauja Kelmės r. nevyriausybinių organizacijų asociacijai. Gimtajame Prienų vienkiemyje Janina rengia „Sodo teatro šventes“, poezijos vakarus, liaudiškų dainų vakarones, amatų stovyklas. Jos tikslas – ateinančioms kartoms išsaugoti vienkiemių paveldą ir sodiečių tradicijas. Janina yra ilgametė Kelmės r. nevyriausybinių organizacijų asociacijos vadovė, įkūrė „Idėjų banką“, rengia Padėkos dienas.

Šiaulių rajono ir Kurtuvėnų miestelio aktyvistas, etninės kultūros puoselėtojas Darius Ramančionis vadovauja Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubui „Aukuras“, dainuoja Kurtuvėnų folkloro ansamblyje „Kurtuovė“, vaidina Kurtuvėnų mėgėjų teatre. Rugsėjo 22-ąją, kai minima Baltų vienybės diena, Darius rengia ugnies sąšauką ant Lietuvos ir užsienio šalių piliakalnių.

Darių Ramančionį (pirmas iš dešinės) kurtuvėniškiai pasveikino liaudiška daina.

Radviliškio r. ūkininkas Kazimieras Masilionis, neseniai šventęs 80-ąjį gimtadienį, yra nepavejamas, žvalus ir energingas, kiekvieną vakarą išsiruošia į medžioklę. Kazimieras – aviacijos fanas, jis skraido ultralengvuoju lėktuvu, rengia aviacijos šventes, yra mecenatas, daug lėšų skiria labdaringai veiklai, Radviliškio r. Rokonių kaime savo lėšomis pastatė bažnyčią. Jis visus rugsėjo 30-ąją pakvietė atvykti į bažnyčią ir dalyvauti šv. Mišiose, kurios bus aukojamos drąsiųjų lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno garbei.

Ūkininkas, mecenatas, lakūnas, medžiotojas Kazimieras Masilionis.

Medaliu „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“ apdovanotas ir Žydrūnas Savickas – Lietuvos sportininkas, galiūnas, tituluotas stipriausiu žmogumi pasaulyje, sporto pedagogas, aktyvus visuomenės veikėjas. Žydrūnas saugo lietuviškas vertybes, drąsiai gina savo pilietinę poziciją, yra puikus tvirtumo ir ryžto pavyzdys jaunimui. Jis net 16 kartų tapo pasaulio galiūnų čempionu, jam priklauso daugiau nei 20 pasaulio rekordų, pagerino daugiau nei 70 galiūnų sporto pasaulio rekordų.

Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluotas Žydrūnas Savickas.

 

Autorės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Kelmės krašto patriotę, žurnalistę Janiną Skeberdienę sveikino dukros šeima.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis