Columbus +9,3 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Lap 2024
Columbus +9,3 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Lap 2024

Užsukite į senovinės bitininkystės muziejų

2023/05/10


Orams šylant, laikas krautis kuprines ir detaliau susipažinti su kalvotąja Aukštaitija! Ar žinojote, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Ignalinos rajone, yra nuostabi vieta – Senovinės bitininkystės muziejus. Jo ekspozicija apjungia šiuolaikiško žmogaus poreikius su natūralumu ir papročiais.

Istorija, mitologija, biologija, amatai sudaro ekspozicijos pagrindą, o pats muziejus jau vadinamas ypatingu kompleksu, kuriame miesto žmogus nurimsta, atsiveria gamtos paslaptims ir vietos autentiškumui. Norint viską apžiūrėti, nepraleidžiant nė menkiausios smulkmenos, čia veikiausiai tektų praleisti savaitę.

Ką pamatysite ir patirsite Senovinės bitininkystės muziejuje?

Senojoje pirkioje pasijausite kaip namuose pas bitininką. Čia jūsų laukia ypatingi patyrimai – pažintis su autentiškais senovės bitininkų buities ir darbo įrankiais bei gyvenamąja aplinka. Interaktyviai bus pristatyta bitininkystės istorija bei bičių erdvės (įvairios avilių rūšys).

Akį traukia aukštaitiškas svirnas. Jame – kaip dūzgiančioje bičių šeimoje. Šis pastatas vienas iš penkių svarbiausių aukštaitiškos sodybos pastatų. Lietuvių liaudies architektūros gerbėjai turės unikalią progą patyrinėti ne tik svirno vidų, kuris vadinamas svečio erdve, bet ir lauko ekspoziciją. Svirne nuolat eksponuojamos įvairios parodos.

Tvartelis – bitininko dirbtuvės – atsiveria svečiams supažindindamas su bitiniskystėje naudotais įrankiais. Čia eksponuojami įvairių laikmečių medsukiai, dūminės.

Austėjos klėtelėje muziejaus svečius vilios žolelių kvapai, suteikdami galios būti „čia ir dabar“. Medingieji augalai ir bičių produktai – šios ekspozicijos pagrindinė tema.

Pakeliui iš muziejaus pasukite link Zarasų ir aplankykite gamtos paveldo objektą – Stelmužės ąžuolą. Senoliui – daugiau nei 1500 metų. Netoliese pastatytas naujas informacinis stendas – aliuzija į ąžuolo vidų. Lankytojai gali užeiti, plačiau pasidomėti medžio istorija ir žvelgti į teritoriją, realiai suvokdami ąžuolo dydį.

 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Dalintis