Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Valentino dieną norėjo pakeisti Karvės apkabinimo diena

2023/02/14


Tokia idėja Indijoje ir gerokai už jos ribų buvo aptarinėjama nepilną savaitę. Siūlymo vasario 14 dieną įtvirtinti kaip Karvės apkabinimo dieną autorius yra Indijos gyvūnų gerovės taryba – valstybinė patariamojo institucija.

Pateikdama siūlymą įvesti Karvės apkabinimo dieną Indijos gyvūnų gerovės taryba teigė, kad Vedų tradicijos dėl Vakarų kultūros skverbimosi atsidūrė ties išnykimo riba, o Karvė yra Indijos kultūros ir kaimo ekonomikos pagrindas. Tvirtinta, kad Karvės apkabinimo diena „praturtins emociškai“ bei „padidins individualią ir kolektyvinę laimę“.

Kaip pastebi „The Guardian“, Indijoje įsigalėjus induistų nacionalistinės politikos formai, vakarietiškos šventės ir tradicijos vertinamos priešiškai. Valentino diena ypač peikiama dėl esą skatinamo moterų palaido, vulgaraus elgesio. Nacionalistinė partijos „Bharatiya Janata“  vyriausybė siekianti, kad pagarba karvei taptų visos šalies politika. Daugelyje Indijos valstijų draudžiama skersti karves, pardavinėti ir valgyti jautieną. Vyriausybės įsteigta Nacionalinė karvių komisija buvo sumaniusi nacionalinį „karvių mokslo“ egzaminą. Sumanymą 2021 m. teko atidėti dėl kritikos, kad tai yra pseudomokslo propagavimas. „Karvių mokslas“ skelbė, kad Indijos karvės turi daugiau emocijų palyginti su bet kuriomis kitomis, jų mėšlas gali apsaugoti nuo radiacijos ir pan.

Anot daug dėmesio Indijos temai skiriančio „Alarabiya News“, pastaraisiais metais induistų nacionalistinės grupuotės puldinėja parduotuves, kuriose prekiaujama Valentino dienai skirtomis prekėmis, persekioja rankomis susikibusias poreles, esą tokie reidai padeda įtvirtinti induistų tapatybę.

Induistai sudaro beveik 80 proc. Indijos gyventojų, kurių skaičius siekia beveik 1,4 mlrd. Musulmonų yra 14 proc., o likusius 6 proc. pasidalija daugiausia krikščionys, sikhai, budistai ir džainistai.

Siūlymas įvesti Karvės apkabinimo dieną nustebino pasaulį, daug kritikos sulaukė pačioje Indijoje. Nepritarimas liejosi ne tik iš socialinių tinklų. Idėjos nepalaikė ir gyvūnų teisių organizacijos.

Tai lėmė, kad idėjos projektas buvo aptarinėjamas ir išjuokiamas nepilną savaitę. Siūlymas buvo pateiktas vasario 6-ąją, o vasario 10-ąją Gyvūnų gerovės taryba savo siūlymą atsiėmė, rašo „The Times of India“.

 

ŪP komentaras

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...