Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

„Valtra“ Q serija – Suomijos traktorių gamintojų sėkmė

2022/09/03


Vasarai baigiantis UAB „Rovaltra“ ekspozicijų ir prekybos komplekse Kauno r. pristatytas naujausios – penktosios – kartos „Valtra“ Q serijos traktorius. „Rovaltros“ vykdantysis direktorius Jonas Trainaitis „Ūkininko patarėjui“ pasakojo, kad premjerinis „Valtra“ Q modelis patenka tarp populiarumu pasižyminčių „Valtra“ T ir S serijų. Suomijoje sukurto ir pagaminto Q serijos traktoriaus galia yra nuo 230 iki 305 AG, o rinktis galima pagal ūkio poreikius.

Valtra Q serija, Jonas Trainaitis, Rovaltra

Didelė talpa, mažai problemų

J. Trainaičio ir jo kolegos iš Suomijos teigimu, Q serija tęsia sėkmingą ir labai gražią Suomijos gamintojo dizaino liniją, kuri gali baigtis dar vienu apdovanojimu tarptautinėse parodose koncernui AGCO priklausančiam prekės ženklui. Transporto priemonė atrodo puikiai, pasak „Valtra“ specialistų, važiuoja ir veikia lygiai taip pat. Po gaubtu yra AGCO Power 7,4 l variklis ir AGCO CVT hidrostatinė transmisija.

Pasak J. Trainaičio, „Valtra“ Q 7,4 l darbinio tūrio variklis AGCO 74 LFTN-D5 (pagamintas Suomijoje, buvusioje Sisu Diesel gamykloje) turi didžiausią galią tokio dydžio žemės ūkio traktorių rinkoje. Tai yra kažkas, ką klientai mėgsta ir ko vis dar ieško, mažindami darbuotojų skaičių.

Asortimente bus 5 modeliai, kurių galia – 230–305 AG, o sukimo momentas – 1 000–1 280 Nm.  Traktorių gamintojų teigimu, maksimali galia pasiekiama esant labai mažiems variklio sūkiams – 1 850 aps./min., o maksimalus sukimo momentas išlieka pastovus tarp 1 000 ir 1 500 aps./min. Variklis lengvai generuoja didelę galią ir sukimo momentą. Didžiausias važiavimo greitis pasiekiamas esant vos 1 500 aps./min. Visoje Q serijos gamoje naudojama „EcoPower“ funkcija, žinoma iš ankstesnių Suomijos markės traktorių. „EcoPower“ suteikia galimybę vienu mygtuko paspaudimu pasirinkti vieną iš dviejų skirtingų variklio nustatymų. Naudojant sistemą, variklio greitis sumažinamas 400 aps./min., palyginti su tradiciniais varikliais, išlaikant maksimalų sukimo momentą. Tai sumažina degalų sąnaudas iki 10 proc.

CVT standartiškai

Q serijos traktoriai bus komplektuojami su lengvai valdomomis CVT transmisijomis. Kad degalų sąnaudos būtų kuo mažesnės, Q serijos elektroninė transmisijos valdymo sistema automatiškai parinks mažiausią įmanomą variklio sūkių skaičių, atsižvelgdama į atliekamą darbą. Dėl to galia bus tinkamai paskirstyta hidraulinei sistemai, GTV arba transmisijai. Važiuojant greitkeliu, galia bus perduodama beveik visiškai mechaniškai, o tai reiškia greitą ir sklandų įsibėgėjimą.

Valtra Q serija, Jonas Trainaitis, Rovaltra

Ne per lengvas, ne per sunkus

Naujasis Q serijos modelis nėra nei per lengvas, nei per sunkus. Sverdamas 9,2 t, jis apsaugo dirvą nuo sutankinimo. Maksimalus bruto svoris yra 16 t, o tai garantuoja didelę naudingąją apkrovą. Didelis „Valtra“ traktoriaus privalumas – mažas bendras aukštis ir ilga ratų bazė, dėl kurios svorio centras yra tikrai žemoje pakaboje, tad traktorius yra itin stabilus. Dėl „Aires“ pneumatinės pakabos turime trumpesnį reakcijos laiką, palyginti su standartine hidrauline pakaba, taip pat geresnį sukibimą su žeme.

Patogumas ir gėrybės

Kalbant apie darbo komfortą, be pneumatinės pakabos, „Valtra“ siūlo iš Suomijos gamintojo produkcijos jau žinomą „SmartTouch“ porankį. Žinoma, be visiško komforto jausmo, yra ir šiais laikais nepamainomų elektroninių pagalbinių priemonių, kurias galima valdyti per „SmartTouch“ vartotojo sąsają. Kabinoje galima pasiekti „Isobus“, įkeltus failus, „Auto U-pilot“ ir pažangiausią „Valtra“ naujovę – „SmartTurn“. Naudojant „SmartTurn“, automatinio apsisukimo galulaukėje funkcija lauko darbus atlieka visiškai automatiškai, todėl vairuotojas gali laisvai susikoncentruoti ties mašina ir atliekama užduotimi. „SmartTurn“ padidina lauko darbų tikslumą, taupo laiką ir degalus bei apsaugo dirvą nuo per didelio sutankinimo.

Dar daugiau gėrybių iš „Valtros“

Tai dar ne technologinių naujovių pabaiga. Traktoriaus Q seriją galima optimizuoti naudojant „Valtra Unlimited“ automatinę centrinę tepimo sistemą, kuri leidžia išvengti daug laiko reikalaujančio tepimo rankomis. Prie to reikia pridėti išmanią centrinę padangų pripūtimo sistemą, kuri apsaugo dirvos struktūrą lauke ir optimizuoja degalų sąnaudas kelyje. „Vyšnia ant torto – traktorius pritaikytas prie poreikių ir reikalavimų, – teigė J. Trainaitis. – Nuo kabinos atnaujinimo ar traktoriaus spalvos keitimo iki specializuoto lauko ar kelių pritaikymo „Valtra“ klientai gali pritaikyti savo Q serijos traktorius pagal savo poreikius ir taip dar labiau padidinti mašinos našumą.“

„Valtra“ Q serija skirta ūkininkams

Suomijos gamintojo atstovai teigia, kad visi Q serijos komponentai sukurti taip, kad sumažintų sąnaudas, padidintų derlių, optimizuotų degalų sąnaudas ir padėtų klientams įvykdyti teisinius ir reguliavimo reikalavimus, įgyvendinti savo tvarumo tikslus ir lengvai teikti ataskaitas. Q serija gaminama vienoje ekologiškiausių pasaulyje traktorių gamyklų Suomijoje, Suolahti mieste. Gamykla naudojasi atsinaujinančia energija, o tai taip pat labai svarbu. Pasak J. Trainaičio, serijinė „Valtra“ Q serijos traktorių gamyba prasidės 2022 metų rudenį, o pirmieji traktoriai pirkėjams bus pristatyti šių metų spalį.

 

Gamintojų nuotraukos

2022.09.03 Susijusios temos - skaitykite: Valtra Q serija, Jonas Trainaitis, Rovaltra
Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

VRK parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėj...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...