Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Vandalai suniokojo „Kuranos“ turtą: už vertingą informaciją – 10 000 eurų premija

2023/03/10


Pasvalys („Darbas“). Bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“ informuoja, kad naktį iš vasario 16 d. į 17 d. nenustatyti asmenys supjaustė plastikines rankoves, kuriose buvo saugomi grūdai.

Bendrovės nuomojamoje aikštelėje Pasvalyje (Mūšos g. 6 C) iš viso saugoma apie 4 000 tonų drėgnų kukurūzų, patalpintų plastikinėse rankovėse.

Į aikštelę patekę vandalai supjaustė 16 iš 21 rankovės. Nusikaltėlių neatbaidė ir tai, kad aikštelės teritorija aptverta, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Bendrovė Pasvalio policijos komisariatui pateikė pareiškimą apie užfiksuotą vandalizmo atvejį. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, įvykio aplinkybės tiriamos. Vandalų padaryta žala tikslinama.

„Kuranos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Razmus teigė, kad hermetiškai saugomiems drėgniems grūdams (30–40 proc. drėgmės) sureagavus su deguonimi, prasidėjo oksidacijos procesas: grūdai kaista ir pelija, todėl didelė dalis jų taps netinkami bioetanolio gamybai.

„Noriu padėkoti mūsų darbuotojų komandai, kuri likvidavo nelaimės padarinius. Grūdus talpiname į naujas rankoves ir taip siekiame sumažinti žalos mastą“, – teigė V. Razmus.

Už suteiktą vertingą ir tikslią informaciją, galinčią padėti išsiaiškinti įvykdytą nusikaltimą, „Kurana“ yra pasirengusi skirti iki 10 000 eurų premiją.

 

Darbas

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...