Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Varėnoje nuvilnijo 26-oji Grybų šventė

2023/09/11


Varėniškiai jau 26-ąįį kartą sukvietė į tradicinę Grybų šventę, kur atvykę miesto svečiai galėjo iš arti susipažinti su šilinių dzūkų grybavimo tradicijomis, amatais, vietiniais verslais ir, žinoma, kulinariniu paveldu, kurį puoselėja ne tik senoliai, bet ir jaunoji karta.

Šventėje dalyvavo ne tik Varėnos rajono savivaldybės vadovai, bet ir Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu, JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Tamir Waser, Taivaniečių atstovybės Lietuvoje kancleris Tom Y. F. Huang bei kiti garbūs svečiai.

grybų šventė

Visus norinčius atvykti į Grybų šventės renginius Varėnoje ir Marcinkonyse vežė ypatingas Pasakojantis grybų traukinys. Šiemet juo atvyko net 300 keleivių. Traukinyje buvo galima išgirsti dzūkų pasakojimus apie velnius ir kitus „dzyvus“ dzūkiškai. Keleivių specialiame traukinio reise laukė dzūkiškos vaišės, grybų ir dzūkiškų žodžių pažinimo konkursai.

grybų šventė

Į Grybų šventę atvykstančius automobiliu Senojoje Varėnoje (Vytauto g. 12) esančiame Verslumo ugdymo ir turizmo informacijos centre pasitiko Dzūkijos tradicinio maisto gidas – turgelis „Gamtos ritmu“, kur išradingieji dzūkai ne vieną nustebino tradicijų potencialu: čia buvo galima susipažinti su vietos gamintojais ir paragauti tradicinių dzūkiškų valgių.

grybų šventė Varėnoje

„Pasaulio puodų“ šefas Vytautas Brėdikis užkūrė vietinės mėsos ir pagardų fiestą. Kavinės „Grilis“ savanoriai paruošė voveraičių sriubos ir grikinių pyragėlių, o Alytaus „Alaus restoranas“ – baravykų šventinio alaus.

Svečių laukė edukacija „Duonos gundymai“. Vietiniai duonos gamintojai pristatė savo kepamos duonos išskirtinumą ir papasakojo duonelės kelią nuo grūdo iki gardaus kepinio, o taip pat su svečiais pasidalijo ir savo sukurtu unikaliu raugu.

Verslumo ugdymo ir turizmo informacijos centre veikė susitikimo su gamintojais erdvė, kur Ievos Šidlaitės dirbtuvėse buvo galima sužinoti, kaip pasigaminti fermentuotų produktų. Svečių laukė ir „obuolių rojus“ su skaniausiais obuoliais ir sultimis, o „Žolynų asorti“ pasiūlė vietoje spaudžiamo sėmenų aliejaus, įvairių rūšių vietinių miltų ir kruopų.

Išskirtinis Grybų šventės akcentas – bendruomenių kiemeliai, kurie buvo įsikūrę Legendų ir padavimų parke. Šiemet kiemelių šeimininkai visus pasitiko šūkiu – „Griekas dzūkų nemylėc“! Čia bendruomenės pristatė savo kraštą, kultūrines veiklas, praktikuojamą paveldą, nematerialųjį kultūros paveldą, siūlys įtraukiančias veiklas. Taip pat buvo galima įsigyti Varėnos krašto ūkininkų, bitininkų, grybininkų produkcijos bei tautodailininkų ir amatininkų dirbinių.

grybų šventė

Šventės svečiai neaplenkė „Žinių ir pramogų alėjos“, kur galėjo susipažinti su Varėnos miesto įstaigų ir įmonių veikla – čia veikė ir fotografijų paroda „Kaip grybais lietus lis“.

Legendų ir padavimų parke vyko šventinis koncertas.

 

Varėnos rajono savivaldybės fotoinformacija

Dalintis
Verslas