Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Vartojimo prekių ir paslaugų kainos nežymiai padidėjo

2024/07/08


Birželio mėnesį, palyginti su gegužė, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra. Daugiausia tam įtakos turėjo atostogų išvykų, elektros energijos, keleivių vežimo oro transportu, apgyvendinimo paslaugų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, daržovių, avalynės, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,3 proc., paslaugų kainos padidėjo 1,1 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,9 proc., rinkos kainos beveik nepasikeitė.

2024 m. birželį, palyginti su geguže, poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos padidėjo 2 proc.) nulėmė atostogų išvykų (11,5 proc.), sporto ir poilsio įrangos bei reikmenų nuomos (8,7 proc.), muziejų paslaugų (2,7 proc.), knygų (2,2 proc.) kainų padidėjimas. Įranga sportui, stovyklavimui ir poilsiui lauke atpigo 2,7 proc., produktai gyvūnams augintiniams – 2,2 proc.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,6 proc. Labiausiai atpigo vaisių ir daržovių sultys, kitas valgomasis aliejus, tešlos gaminiai su mėsa, cukrus, konservuotas pienas, bet pabrango džiovinti vaisiai, kakava ir miltelių pavidalo šokoladas, sviestas, šokoladas ir desertai kakavos pagrindu, ryžiai. Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia sumažėjo mangų, braškių, pomidorų, gūžinių salotų, agurkų, bet padidėjo kivių, burokėlių, svogūnų, morkų, greipfrutų kainos.

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 1,9 proc. Avalynė atpigo 4,7 proc., drabužiai – 0,8 proc.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,6 proc. Daugiausia padidėjo elektros energijos (5,5 proc.) kainos, bet sumažėjo skystojo kuro (3,3 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (1,5 proc.), šilumos energijos (1,5 proc.) kainos.

Viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugų kainos padidėjo 1 proc. Daugiausia padidėjo poilsio namų (14,3 proc.), viešbučių (5,7 proc.) paslaugų kainos.

Maisto produktų kainų pokyčiai per mėnesį

Maisto produktu kaina
 Šaltinis: Valstybės duomenų agentūra

2024 m. birželio metinė (2024 m. birželį, palyginti su 2023 m. birželiu) infliacija sudarė 0,7 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo farmacijos gaminių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, tabako gaminių, degalų ir tepalų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, medicinos paslaugų, atostogų išvykų, odontologų paslaugų kainų padidėjimas bei kietojo kuro, elektros energijos, dujų, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 1,4 proc., paslaugų kainos padidėjo 5,9 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus sumažėjo 3 proc., rinkos kainos padidėjo 1,4 proc.

 

Valstybės duomenų agentūros informacija

123rf nuotr.

Dalintis