Ashburn +6,1 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023
Ashburn +6,1 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023

Verslo finansai: kodėl įmonėms verta turėti kelias banko sąskaitas?

2023/11/16


Nors verslo sėkmę lemia daugybė dedamųjų, tinkamas finansų valdymas – viena svarbiausių. Kokias finansų valdymo klaidas dažniausiai daro įmonės bei kaip kelios skirtingos banko sąskaitos gali palengvinti finansų valdymo procesus, atsako verslo koučingo specialistas Povilas Petrauskas.

Pasak P. Petrausko, pradedant verslą bei toliau jį vystant, pirmiausia kaip pagrindinį taikinį reikia nusistatyti norimą pasiekti pelną. Tuomet visi kiti elementai ir procesai – biudžeto planavimas, lėšų paskirstymas, įplaukų ir išlaidų stebėjimas, investicijų vertinimas – veikia kaip priemonės siekiant šio tikslo.

Sertifikuoto koučingo meistro (MCC) teigimu, tam, kad verslo savininkai galėtų tinkamai formuluoti užduotis reikiamas kompetencijas turintiems komandos profesionalams, jie ir patys turėtų suprasti kai kuriuos verslo procesus. Pavyzdžiui, kasdienę buhalteriją, metinių finansinių ataskaitų ir mokesčių optimizavimo klausimus.

Tarp dažniausių klaidų – nepakankamas pajamų stebėjimas

P. Petrauskas teigia, kad pagrindinės su finansų valdymu susijusios klaidos, kurias daro pradedančiosios įmonės, yra neadekvatus lėšų paskirstymas, per didelės išlaidos ir nepakankamas pajamų stebėjimas.

„Prisiėmus atsakomybę už bet kurią iš išvardytų klaidų ir ėmusi keisti nusistovėjusią ydingą tvarką, jau per artimiausius 2–3 mėnesius verslas galėtų pastebėti teigiamų pokyčių.

Labai dažna problema yra ir tai, kad verslai orientuojasi į pajamas ir išlaidas, o ne į pelno generavimą. Dėl to gali kilti likvidumo problemų, nes visa pinigų suma yra reinvestuojama arba išleidžiama, o pelno lieka nedaug arba jo nelieka visai“, – komentuoja P. Petrauskas.

Koučingo specialistas atkreipia dėmesį, kad mokėjimų ir įplaukų sekimas – itin svarbus norint užtikrinti kasdienių finansinių procesų sklandumą bei planuojant augimą.

„Dažniausios klaidos šioje srityje – nepakankama dokumentacija, mokėjimų atidėliojimas, dėl kurio verslai ima atrodyti nepatikimi tiekėjams, arba mokėjimas per anksti, taip nusiskriaudžiant save, nes vis pritrūksta apyvartinių lėšų. Tad įmonėms patarčiau naudoti modernias finansines programas, kurios leidžia realiu laiku stebėti įplaukas, išlaidas bei reguliariai atlikti finansinį auditą“, – sako P. Petrauskas.

Padės ir skirtingų sąskaitų turėjimas

Pinigų srautų valdymą, anot P. Petrausko, gali palengvinti ir skirtingų banko sąskaitų turėjimas.

„Atskiros sąskaitos gali būti skirtos investicijoms, darbo užmokesčiui, operacinėms išlaidoms ir kitiems poreikiams. Tai padės geriau suprasti, kiek lėšų galima išnaudoti kiekvienai sričiai, sumažins klaidų riziką. Pats naudoju kelias sąskaitas ir nesu gavęs nė vieno nusiskundimo iš verslo savininko, kuris tuo pasinaudojo ir liko nepatenkintas“, – tvirtina P. Petrauskas.

Pasak jo, priklausomai nuo verslo specifikos, skirtingų sąskaitų turėjimas gali palengvinti finansinę atskaitomybę, sumažinti riziką, padėti geriau valdyti pinigų srautus ir optimizuoti mokesčius. Verslo savininkas gali ramiau planuoti savo veiklą bei būti labiau užtikrintas dėl daromų sprendimų.

Kada reikia daugiau nei vienos sąskaitos

Pasak P. Petrausko, nėra taip paprasta išskirti, kokiame įmonės raidos etape tampa logiška turėti kelias sąskaitas, mat tai priklauso nuo daugelio aspektų.

„Įmonės gyvavimo pradžioje finansų srautus galima stebėti paprastoje „Excel“ lentelėje. Užteks pasekti procesą mėnesį ar du ir jau bus matomas skirtumas, atsiras disciplina. Tačiau vienos ar kelių sąskaitų poreikis labiausiai priklauso nuo įmonės dydžio ir veiklos specifikos“, – sako P. Petrauskas.

Jo teigimu, smulkiam verslui, kuris tik pradeda veiklą, gali pakakti vienos sąskaitos, o įmonei augant ir sudėtingėjant finansinėms operacijoms, tampa logiška turėti keletą skirtingų sąskaitų.

Sprendžiant, kiek banko sąskaitų įmonei reikėtų turėti, anot P. Petrausko, svarbu atsižvelgti ir į verslo plėtros bei tarptautinės veiklos planus.

 

Partnerio turinys

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/30

Žieminiams pasėliams – išmėginimas drėgmės pertekliumi, o dabar šalčiu

Dėl nepalankių orų sąlygų daug kur Europos vėlavo žieminių javų sėja, dažnos ir gausios liūtys didelėje Vakarų ir Šiaurės Europos dalyje trukdė lauko darbus ir neigiamai paveikė pasėlius, skelbiama Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro ...
2023/11/30

Skirtumas tarp benzino ir dyzelino kainų padidėjo

Vidutinės degalų kainos lapkričio 20–27 d. Lietuvoje pakito skirtingai: benzino kaina sumažėjo 0,7 proc., o dyzelino – padidėjo 0,7 procento. Dėl to skirtumas tarp šių degalų kainų augo iki 0,03 Eur/l, kai visą lapkritį buvo api...
2023/11/30

Ūkininkų žinutė rajono valdžiai – užteks gyventi šia diena

Biržai („Biržiečių žodis“). Praėjusį penktadienį rajono meras Kęstutis Knizikevičius, susitikęs su ūkininkais, išgirdo apie problemas, kurias reikia spręsti – žemdirbiai drąsiai kėlė aktualius klausimus ir reikalavo konkre...
2023/11/30

Miškininkai paskelbė prekybos kalėdiniais medeliais pradžią

Artėjant Šv. Kalėdoms Valstybinių miškų urėdija (VMU) skelbia kalėdinių medelių prekybos pradžią bei kviečia savo namus papuošti tikra, mišku kvepiančia eglute. Prekybą kalėdiniais medeliais VMU rengia visoje Lietuvoje ...
2023/11/30

Ūkinių gyvūnų transportavimas: laikas atvesti ir šią sritį į skaitmeninį amžių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama užtikrinti gyvūnų gerovę ir maisto saugą bei rinkai tiekiamų ūkinių gyvūnų atsekamumą, inicijuoja gyvūnų siuntų lydimųjų dokumentų skaitmenizavimą. Tikimasi, kad naujovė taip pat&nbs...
2023/11/30

Tyrimas: gyventojai kasmet vis labiau pripažįsta prevencijos programų svarbą

Lietuvos gyventojai vis labiau pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, svarbą ir vis aktyviau jose dalyvauja, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos...
2023/11/30

Rusijos piliečiai žemės sklypus buvo įsigiję neteisėtai

Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo s...
2023/11/30

Buvo žengtas vienas iš žingsnių naktinio matymo taikiklių legalizavimo link

Vakar Seimo Kaimo reikalų komitetas po svarstymo pritarė Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti naktinių taikiklių naudojimą, medžiotojų bendruomenei svarbaus įstatymo projekto svarstymo eigą pasiremdamas LRT.lt komentuoja žurna...
2023/11/30

Darbdaviams dėl trūkstamų profesijų užsieniečių įdarbinimo nebereikia kreiptis į Užimtumo tarnybą

Lapkritį pasibaigus nustatytai kvotai paslaugų ir statybų sektoriuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu priimtas sprendimas ją padidinti. Šiems metams nustatytoji 35950 kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams...