Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Vilniaus aplinkosaugininkams įkliuvo atliekas miške palikęs asmuo

2023/05/17


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, pastebėję miške Kalvelių kaime suverstas atliekas, iškart nustatė pažeidėją.

Marijampolio seniūnijos (Vilniaus r.) Kalvelių kaimo miško teritorijoje 3 kub. m atliekų atsikračiusį asmenį aplinkosaugininkai išsiaiškino pagal rastus įkalčius. 

Pažeidėjas, atliekas surinkęs ir pridavęs teisėtiems jų tvarkytojams, pateikė pareigūnams tai patvirtinančius dokumentus. Taip pat asmeniui skirta 275 eurų bauda.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad miškuose metamos ne tik įvairios buitinės, bet ir stambiosios, statybinės atliekos, automobilių padangos, plastikas ir kitos šiukšlės. Taršą didina neteisėtai atliekų surinkimo paslaugas teikiantys asmenis.

Taigi, kaip tinkamai pasirūpinti atliekomis, kad jos neatsidurtų miške?

Kai samdote įmonę

Rinkitės teisėtai veikiančias įmones: elektroniniame Atliekų tvarkytojų valstybės registre (ATVR), įvedę pavadinimą ar kodą, pasitikrinsite, ar įmonė turi teisę surinkti atliekas.

Jei su įmone sudarėte rašytinę sutartį, joje turi būti nurodyta ne tik atliekų surinkimo, bet ir sutvarkymo paslauga. Atliekų tvarkytojas privalo pateikti atliekų sutvarkymą patvirtinantį dokumentą (pvz., perdavimo–priėmimo aktą, sąskaitą faktūrą, atliekų vežimo lydraštį), kuriame turi būti nurodyta:

  1. perduotų atliekų pavadinimas,
  2. atliekų kodas pagal atliekų sąrašą ir svoris,
  3. atliekų perdavimo data.

Kai pristatote patys

Atliekas pristatyti į stambiųjų atliekų aikšteles galite ir patys. Lietuvoje veikia net 98 tokios aikštelės. Jų kontaktai yra Aplinkos apsaugos agentūros svetainėje aaa.lrv.lt.

Pristatomos atliekos turi būti surūšiuotos. Gyventojai atliekas gali priduoti nemokamai. Kiek ir kokių atliekų galima nemokamai pristatyti į stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles, nustato pats regioninis atliekų tvarkymo centras.

Kai surenkama apvažiavimo būdu

Savivaldybės, neimdamos papildomo mokesčio, išskyrus nustatytą vietinę rinkliavą ar kitą įmoką, turi užtikrinti galimybę atiduoti buityje susidarančias pavojingąsias, statybos ir griovimo atliekas, baldų, elektros ir elektroninės įrangos, naudotų padangų ir kitas komunalines atliekas. Tuo tikslu apvažiuojama ne mažiau kaip 2 kartus per metus.

Išsamią informaciją jums suteiks miesto savivaldybė ar komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius.

 

AAD informacija

Dalintis