Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Vyriausybė pritarė, bet siūlo numatyti papildomų saugiklių

2023/04/12


Šiandien Vyriausybė pritarė Seime svarstomoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma ūkininkams, besiverčiantiems kaimo turizmu, leisti gaminti naminę degtinę bei kitus tradicinius gėrimus kaip tautinio paveldo produktus. Tačiau kartu Vyriausybė siūlo įstatymų leidėjams numatyti papildomų saugiklių.

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) parengtam nutarimo projektui, bet siūlo jį tobulinti. Vienos esminių pastabų kalba apie tai, jog norint legaliai gaminti naminę degtinę nepakanka tinkamai įregistruoti savo veiklą ir sertifikuoti gaminamus alkoholinius gėrimus kaip tautinio paveldo produktus. Reikalingi papildomi saugikliai.

Siūloma nustatyti, kad ūkininkų, kuriems leidžiama gaminti alkoholinius gėrimus, veikla (alkoholinių gėrimų gamybos ir mažmeninės prekybos) būtų licencijuojama. Tai padėtų valstybei kontroliuoti alkoholio produktų gamybos ir realizavimo apimtis, užtikrinti alkoholinių gėrimų kokybės kontrolę.

Taip pat siūloma įtraukti sąlygą, kad pagaminti alkoholiniai gėrimai būtų parduodami tik ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje galutiniam vartotojui.

Nustačius ūkininko veiklai licencijavimo reikalavimus, ūkininkų veiklos priežiūrą atliktų Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė mokesčių inspekcija, kitos valstybės institucijos, savivaldybių institucijos ir policija.

Ūkininkus savo ruožtu siūloma įpareigoti tikrinti savo gaminamų naminių alkoholinių gėrimų saugą ir kokybę, sudarant sutartis su atestuotomis ar akredituotomis laboratorijomis.

Vyriausybė taip pat siūlo įstatyme apibrėžti ūkininkų pagamintų naminių alkoholinių gėrimų prekybos tvarką bei atkreipia dėmesį, jog rengiamos įstatymo pataisos turi būti suderintos su Administracinių nusižengimų kodeksu bei Baudžiamuoju kodeksu.

Siūloma nustatyti, kad įstatymas įsigaliotų 2024 m. gegužės 1 d., o iki šios datos būtų priimti įstatymo įgyvendinamieji teisės aktai.

 

ŪP informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Politika