Žaliųjų pamokų metu pasakojama apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus ir draustinius, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę. Moksleiviai supažindinami su saugomomis rūšimis ir buveinėmis, taip pat aiškinama – kas yra Natura 2000 teritorijos.
Moksleiviai sužino, kodėl steigiamos saugomos teritorijos, kodėl svarbu išsaugoti natūralią gamtą ir kaip kiekvienas prie to gali prisidėti. Moksleiviai supažindinami su unikaliausiomis saugomų teritorijų lankomomis vietomis, gamtos paveldo objektais, nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centrais. Žaliųjų pamokų metu pristatomos saugomų teritorijų gamtos mokyklos, į kurias galima atvažiuoti su visa klase ir turėti edukacijas gamtoje.
Žaliosios pamokos trukmė 45 min., tad ji susideda iš kelių dalių: apie saugomas teritorijas, apie kraštovaizdį bei apie artimiausio nacionalinio ar regioninio parko vertybes. Atskira žaliosios pamokos dalis skiriama mūsų šalies kraštovaizdžiui – kaip ledynai formavo mūsų kraštą, kokia žmonių įtaka kraštovaizdžio kaitai, kodėl svarbu pažinti Žemės pagrindą.
Žaliosios pamokos pabaigoje moksleiviai dalyvauja viktorinoje apie saugomas teritorijas. Teisingai atsakę į klausimus, gali laimėti suvenyrų.
Pažindami savo krašto gamtą, aplankydami artimiausią saugomą teritoriją ir sužinodami, kas joje saugoma, jauni žmonės labiau suvoks išsaugojimo prasmę. Labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad esi gamtos dalis, esi atsakingas už jos išsaugojimą.
VSTT informacija
ŪP nuotraukoje – Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas Anykščių regioniniame parke.