Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Žemaičių blynui iškepti prireikė 16 kg bulvių

2023/02/22


Per Užgavėnes Užventyje (Kelmės r.) iškeptas didžiulis „Žemaičių“ blynas.  Jam sunaudota net 16 kilogramų virtų bulvių, 6 kilogramai virtos mėsos, 30 kiaušinių, 4 kilogramai krakmolo ir pusė kilogramo miltų.

Originalią keptuvę pagamino Juozas ir Irena Spudžiai, mėsos ir kiaušinių dovanojo vietinis ūkininkas Ričardas Petrikas, bulves – Algimantas Vaupšas. Skanų padažą prie „Žemaičių“ blyno išvirė užventiškė Genė Pulkienė.

Iškeptas blynas buvo išmatuotas. Jo ilgis – 2,37 metro, plotis – 34 centimetrai.  Blyno pasivaišinti užteko visiems Užgavėnių dalyviams. Skanių Užgavėnių valgių siūlė ir Užvenčio bendruomenė „Venta“, Kolainių ir Junkilų bendruomenės, Liolių senelių namų Užvenčio padalinys.  

Per Užgavėnes Užventyje iškeptas „Žemaičių“ blynas, kuriam prireikė net 16 kilogramų virtų bulvių ir 6 kilogramų virtos mėsos. Užvenčio kultūros centro nuotr.

Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė džiaugėsi, jog Užventyje gyvas kulinarinis paveldas. Jau tradicinis yra tapęs kopūstienės virimo čempionatas, per Velykas kepama kiaušinienė iš ne vienos dešimties kiaušinių.

„Žemaičių“ blyno kepimo idėja gimė Užvenčio kultūros centro meno vadovui Arijui Ivaškevičiui. 

 

ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...