Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Žemės ir miškų ūkio mokslai: profesinis pasirinkimas kūrybingiausiems?

2023/08/17


Didėjant žmonių populiacijai, kintant klimatui, maistui skirti augalai ir jų augintojai turi prisitaikyti. Klimato kaitos kontekste ne mažiau svarbus ir švarios aplinkos veiksnys, prie kurio gali prisidėti miškotyros specialistai. Tik ar pakaks žemės ir miškų ūkio srities specialistų Lietuvoje? Kodėl verta tapti mokslininku?

„Doktorantūros studijos būsimiems mokslininkams suteikia galimybių įgyvendinti netikėčiausias idėjas, tobulėti ir augti, gilinti žinias bendraminčių rate. Savo įgyvendintomis idėjomis galėsi dalintis nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose, stažuotėse ir komandiruotėse užmegzti ryšius su užsienio mokslinių institucijų atstovais. Pavyzdžiui, vien 2023 metais išvykau į 4 komandiruotes Latvijoje, Italijoje ir Prancūzijoje“, – teigia agronomijos doktorantūros studentė Urtė Stulpinaitė.

Žinoma, jaunam žmogui ne mažiau svarbūs ir tokie aspektai kaip doktorantūros studijų metu mokama gana didelė stipendija, galimybė pigiau keliauti viešuoju transportu ir naudotis kitomis studentiškomis lengvatomis.

Mokslas ryšiams užmegzti

Ryšiams su užsienio šalių mokslininkais užmegzti padės tarptautiniai projektai visuomenei ir mokslui aktualiomis temomis. Kuo daugiau kontaktų, tuo daugiau galimybių skleisti savo vykdomų tyrimų rezultatus.

„Žemės ir miškų ūkio srities mokslininkas atlieka išskirtinius lauko ir laboratorinius tyrimus, kurių pagrindu rengia publikacijas, taip perduodamas naujas žinias tiek šalies, tiek užsienio visuomenei. Pradėjęs doktorantūros studijas, vykdydamas mokslinius eksperimentus, kurdamas naujus produktus ar technologijas, turi galimybę savo veikloje pajusti atradimo džiaugsmą“, – akcentuoja Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) direktoriaus pavaduotoja mokslui dr. Vita Tilvikienė.

Žemės ūkio arba miškų mokslų doktorantūros studijos – tai galimybė prisidėti prie ūkio inovacijų ir visuomenės gerovės kūrimo.

 

LAMMC informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...