Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Žiemą svarbios ne tik padangos, bet ir vairavimo technika

2022/12/16


Prasidėjus žiemai automobilių vairuotojų gyvenimas tampa sudėtingesnis, tačiau draudikai atkreipia dėmesį, kad kiekvienas sėdantysis prie vairo daug ką gali padaryti pats, kad užtikrintų saugesnį važiavimą transporto priemone.

„Žiemą, kai oro temperatūra nukrinta žemiau nulio ir ima snigti, rytai tampa kiek erzinantys – užšąla automobilio durų tarpinės ir durys sunkiai atsidaro, prie stiklo prišąla valytuvai ir užšąla langų plovimo skystis, o blogiausia, kad ir pats automobilis ne visada užsiveda. Durų tarpines galima padengti specialiu silikonu, valytuvus nuo stiklo atskirti naudojant specialų purškalą ar pašildžius priekinį stiklą, automobilio akumuliatorių prireikus galima pakeisti, tačiau dar lieka sudėtingos eismo sąlygos“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Kai eismo sąlygos sudėtingos, pasak V. Katilienės, svarbu vairuoti atsargiai ir pasirūpinti kokybiškomis žieminėmis padangomis: „Yra dviejų tipų žieminės padangos – dygliuotos ir nedygliuotos. Dygliuotos padangos paprastai tinkamesnės važiuojant apledėjusiu keliu, pavyzdžiui, atokiais neprižiūrimais keliais. Vis dėlto jos tikrai veiksmingos ir važiuojant mieste, ypač stabdant prie šviesoforo, kur slūgso suledėjęs sniegas“.

Pasak „Autovisatos autoserviso“ direktoriaus pavaduotojo Vytenio Gaspariūno, nedygliuotos padangos yra minkštesnės ir paprastai gerai tinka važiuojant sniegu, tačiau vairuotojai, naudojantys tokias padangas, turi būti atsargesni atlikdami staigius manevrus. „Nedygliuotos padangos yra tylesnės už dygliuotas, ypač važiuojant asfaltu, todėl tinka vairuotojams, daugiausia važinėjantiems mieste ir miesto apylinkėse. Naudojant nedygliuotas padangas galima daug ilgiau važinėti pavasarį, o rudenį jas galima sumontuoti anksčiau ir taip jaustis saugiau netikėtai atšalus orams. Be to, rudenį ir žiemą, netikėtai iškritus sniegui, nereikės stovėti ilgose eilėse prie padangų keitimo dirbtuvių“, – pasakoja V. Gaspariūnas.

Jis atkreipia dėmesį, kad renkantis žiemines padangas būtina žinoti, jog rekomenduojamas minimalus protektoriaus gylis yra 5 mm. „Tai turėtų užtikrinti saugesnį važiavimą tiek sniegu, tiek šlapia kelio danga. Tačiau vien padangos saugumo neužtikrina – kuo mažiau padangos bus eksploatuojamos netinkamai, tuo eismas bus sklandesnis ir saugesnis. Apibendrinant galima teigti, kad renkantis padangas svarbu atsižvelgti į tai, kokio dydžio padangas gamintojas rekomenduoja transporto priemonei žiemos laikotarpiu, rinktis mūsų regione šiauriniam klimatui tinkamas padangas ir patikrinti padangų amžių bei likusį protektoriaus gylį“, – sako V. Gaspariūnas.

Pasak jo, alternatyva visada yra naudotos padangos, tačiau tokiu atveju reikia atkreipti dėmesį į jų protektoriaus gylį. „Taip pat svarbu žinoti, kada naudotos padangos pagamintos, nes vizualiai kai kurios jų gali atrodyti gerai, tačiau dėl senumo jau gali nebeatitikti savo paskirties, o šaltyje – sukietėti kaip plastikas“, – kalba autoserviso atstovas.

Kai keliai tampa slidūs, pasak draudikės, svarbiausia vengti staigių manevrų. „Kadangi rudenį ir žiemą būna tamsiau, vyrauja lietingi orai ir slidūs keliai, tai, pavyzdžiui, greitus manevrus persirikiuojant, mažą atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės ir staigius posūkius reikėtų pamiršti“, – sako V. Katilienė. Pasak jos, tai yra pagrindinės priežastys, dėl kurių paprastai atsiranda draudžiamųjų įvykių.

Visi eismo dalyviai pageidaujamą kelionės tikslą norėtų pasiekti numatytu laiku, tačiau, įvykus draudžiamajam įvykiui, to padaryti nebeįmanoma, kad ir kas būtų kaltas. Todėl kai keliai slidūs, pasak V. Katilienės, itin svarbu stebėti aplinkinį eismą, kad būtų galima kuo anksčiau pastebėti galimą pavojų ir stengtis jo išvengti net kitam eismo dalyviui suklydus.

„Situaciją taip pat lengviau suprasti, jei eismo dalyviai iš anksto informuoja kitus eismo dalyvius apie ketinamą atlikti manevrą. Tokiu atveju aplinkiniai eismo dalyviai supranta, kodėl transporto priemonė sumažina greitį ar atlieka kitus veiksmus. Taip tikrai pavyktų išvengti daugelio nelaimių“, – tikina V. Katilienė.

 

Partnerio turinys

Dalintis

2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...
2023/02/03

Simonas Gentvilas: Balskų užtvanka turės būti atverta žuvims

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas penktadienį susitiko su Tauragės rajono bendruomene ir specialistais aptarti Balskų užtvankos būklę ir jos likimą. Susirinkę gyventojai informuoti, kad užtvankos griauti neplanuojama, tačiau ją eksploatuojanti ...