Nemunaičio bendruomenė turės savo laivą

Nemunaičio bendruomenė kartu su Nemunaičio seniūnija įgyvendina vietos veiklos grupės projektą ir rugpjūčio pradžioje gyventojus ir svečius plukdys dvylikos vietos laivu. Idėja pagerinti susisiekimą tarp abiejų Nemuno krantų kilo Nemunaičio seniūnui Rimantui Avižieniui. Ją palaikė ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Kaip sakė seniūnas R. Avižienis, norima padaryti patogesnį ir greitesnį susisiekimą, nes dabar gyventojams tenka važiuoti net 40 kilometrų į vieną pusę.

Laivu susidomėjo ir verslininkai – nuotykių parko „Tarzanija“ vadovai Mindaugas ir Giedrė Aldoniai. Seniūnas džiaugiasi, kad vietos bendruomenė bendradarbiaus su verslu. Pasibaigus sezonui, laivas bus saugomas „Tarzanijoje“.

Nuotykių parką ir Nemunaitį skiria tik 9 kilometrai. „Poilsiautojai atvykę į „Tarzaniją“ laivu galės atplkauti į Nemunaitį, kuriame yra 20 lankytinų vietų“, – sakė seniūnas R. Avižienis, miestelio svečiams vedantis ekskursijas. Seniūnas pažymėjo, kad bus galimybė nemokamai kairiakrantės Nemuno pusės gyventojams persikleti per Nemuną į Nemunaičio bažnyčią. Kitais atvejais už bilietą teks mokėti. Kiek kainuos bilietas vienam gyventojui, dar nėra aišku.

Nemunaičio bendruomenės pirmininkė, viena projekto rengėjų Danutė Česnulevičienė tikisi, kad Nemunaitį aplankys daugiau turistų, pagerės Nemunaičio žmonių susisiekimas. „Kadaise Nemunaičio gyventojai vieni su kitais susisiekdavo būtent kelto pagalba. Iki šiol viename upės krante, neseniai sutvarkytoje rekreacinėje Nemunaičio zonoje, yra išlikusi keltą laikiusi grandinė“, – pažymėjo D. Česnulevičienė.

Laivas bus dviejų aukštų, 30 arklio jėgų galingumo variklio, skirtas tik žmonėms perkelti.

Projektui įgyvendinti numatyta daugiau kaip 11 tūkst. eurų, iš kurių 9 tūkstančiai – iš Europos Sąjungos fondų paramos.

Alytaus rajono savivaldybės informacija