Nuūžė LMGAGA veislinio darbo paroda

Lapkričio 12–13 dienomis Biržų krašte, ūkininko Audriaus Stačkūno ūkyje, įvyko penktoji specializuota paroda „Mėsinės galvijininkystės panorama 2021“, kurią surengė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA). Parodos metu pasidžiaugta augančiu mėsinių galvijų skaičiumi, bet išreikštas ir rūpestis dėl skiriamos minimalios paramos šio sektoriaus ūkiams modernizuoti bei dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pristatyto ekoschemų projekto, kuris mažai patrauklus LMGAGA nariams. Juk mėsinė galvijininkystė – ta gyvulininkystės šaka, kuri skatina pievų ploto didėjimą ir bioįvairovės išlikimą ganant galvijus mažiau palankiose ūkininkauti ir saugomose teritorijose.

LMGAGA prezidentą Vytautą Barkauską apdovanoja Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis

Parodos globėju ir iniciatoriumi šiais metais tapo Limuzinų veislės klubas, todėl didesnis dėmesys buvo skirtas šiai Lietuvoje ypač populiariai veislei.

Pirmą parodos dieną gausus būrys lankytojų susirinko pasiklausyti informatyvių paskaitų ciklo, kurias skaitė lektoriai iš Lietuvos bei užsienio. Prancūzijos genetikos įmonės „Interlim“, besirūpinančios limuzinų veislės galvijų veislininkyste (ši veislė populiariausia ir Prancūzijoje), departamento vadovas Olivier Rambert pristatė Prancūzijos mėsinių galvijų ūkių tendencijas ir atsakė į mūsų ūkininkus dominančius klausimus. Taip pat į augintojams rūpimus klausimus atsakinėjo specialistai iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Almos Rutkauskienės aubrakų veislės galvijai

UAB „VetMarket“ veterinarinio konsultavimo grupės vadovas dr. Aloyzas Januškauskas su komanda pristatė dažniausias ligas, pasitaikančias mėsinių galvijų ūkiuose. UAB „Baltos avies kooperatyvas“ vadovas Gintautas Migonis dalijosi angusų veislės galvijų laikymo bei mėsos kokybės gerinimo patirtimi. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis nuosekliai išaiškino pašarų kokybės įtaką ir racionų pritaikymą mėsinių galvijų augimo schemose pasiremdamas savo praktiniais stebėjimais.

Antrą parodos dieną LMGAGA prezidentas Vytautas Barkauskas perdavė simbolinį parodos varpą ūkininkui ir Limuzinų klubo nariui A. Stačkūnui, kuris į savo ūkį pakvietė parodą, taip pat pats demonstravo limuzinų veislės galvijus ir  palinkėjo, kad varpas neštų sėkmę. V. Barkauskas taip pat dėkojo asociacijos direktorei Vilmai Živatkauskienei bei visai administracijai už puikiai suorganizuotą parodą.

„Baltos avies kooperatyvo“ angusų veislės bulius

Parodoje eksponuoti 5 veislių galvijai. Jurgita ir Virginijus Stumbriai į parodą atvežė limuzinus, Alma ir Mantas Rutkauskai – aubrakus, „Baltos avies kooperatyvas“ ir jo vadovas G. Migonis – angusus, Ričardas Šakickas – galovėjus, o Kęstutis Kavaliauskas – šarolė veislės galvijus.

Parodoje pristatytos LMGAGA įsigytos naujos mobilios svarstyklės. Asociacijos vertintojai atliko galvijų vertinimus. Ekspertas iš Estijos Targo Pikkmets mokė galvijų išvedžiojimo subtilybių, kaip nenaudojant jėgos suvaldyti gyvulį, tai padarė įspūdį daugumai augintojų. Abejingų nepaliko ir Limuzinų klubo pirmininko bei LMGAGA tarybos nario V. Stumbrio parodomasis limuzinų veislės buliaus apkirpimas.

Kęstučio Kavaliausko šarolė veislės karvė su veršeliu

Parodos metu veikė mobilios gyvulininkystės laboratorijos, buvo demonstruojama žemės ūkio technika, veikė amatininkų ir prekybininkų mugė, vaikų laukė kaimiškas žaidimų kiemelis „Karalaičio limuzino pilaitė“ bei kitos atrakcijos. Parodos dalyvius linksmino ansamblis ,,Nešpėtni bernai“. Dalyviai ir lankytojai ragavo jautienos plovo ir biržietiško alaus. Mokslininkai, praktikai ir profesionalūs šefai dalijosi jautienos patiekalų gamybos bei išpjaustymo subtilybėmis.  Parodą aplankė ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Saulius Jasius ir Gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus vedėjas Arūnas Šileika. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis apdovanojo LMGAGA prezidentą V. Barkauską už aktyvią veiklą puoselėjant mėsinę gyvulininkystę ir Limuzinų klubo valdybos pirmininką bei asociacijos tarybos narį V. Stumbrį už nuoseklų darbą veislininkystėje bei mėsinės galvijininkystės populiarinimą.

2021-11-16

Partnerių turinys

LMGAGA, paroda, mėsiniai galvijai, Vytautas Barkauskas, Vilma Živatkauskienė, Ūkininko patarėjas