Pajamos ūgtelėjo 2 mln., o PVM – puse mln. litų

Taip pakito metiniai žemės ūkio veikla užsiimančios bendrovės rodikliai ir mokestinės prievolės, mokesčių administratoriui išaiškinus, kad pajamos turi būti apskaitomos bei deklaruojamos tuo laiku, kai jos uždirbamos.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) specialistams tikrinant žemės ūkio veiklą Šiaulių apskrityje vykdančių įmonę, pastaroji suskubo patikslinti už 2013 metus pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) deklaracijas, pajamas padidindama daugiau kaip 2 mln. litų ir deklaruodama daugiau kaip pusę mln. litų PVM.

Paaiškėjo, kad bendrovė sudarė ilgalaikes žemės ūkio paslaugų teikimo sutartis ir pagal jas savo klientams teikė įvairiausias žemės dirbimo, pasėlių priežiūros paslaugas. Bendrovė gaudama už tai pajamas, jų nedeklaruodavo ir priklausančių mokesčių nemokėjo, nes planavo tai padaryti pasibaigus sutarčiai. Po dvejų metų.

„Mokesčių administratorius konstatavo, kad pajamos turi būti apskaitomos ir deklaruojamos tuo laiku, kai jos uždirbamos, o ne sutarties pasibaigimo momentu, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Bendrovė pripažino klaidą ir patikslino PVM deklaracijas, papildomai deklaruodama daugiau kaip už 2 milijonus litų pernai suteikusi PVM apmokestinamų paslaugų. Atitinkamai daugiau kaip puse milijono litų padidėjo ir mokėtinas PVM.“

„Minima bendrovė taip pat dalį žemės ūkio paskirties žemės nuomojasi iš gyventojų. Nuo išmokų pastariesiems už žemės nuomą bendrovė sumokėjo gyventojų pajamų mokestį, tačiau jį deklaravo žymiai mažesnį, – Šiaulių AVMI vadovė vardija ir kitus mokestinio tyrimo metu nustatytus pažeidimus, – todėl papildomai apskaičiuota 13 tūkstančių litų gyventojų pajamų mokesčio nuo nedeklaruotų beveik 88 tūkstančių litų išmokų už žemės nuomą.“

Šiaulių AVMI primena, kad pranešti apie įvairius mokestinius pažeidimus – slepiamas pajamas teikiant žemės ūkio paslaugas, ūkiuose įdarbinamus nelegalius darbuotojus, neteisėtai naudojamus žymėtus degalus – galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.