Panaikino embargą

Nuo 2022 m. balandžio 27 d. Baltarusija suteikė galimybę importuoti iš Lenkijos vaisius ir daržoves, kuriems iki šiol buvo taikomas nuo 2022 m. sausio 1 d. galiojantis Baltarusijos embargas.

baltarusija, lenkija, darzoves, importas

Iš draudžiamų įvežti į Baltarusiją prekių sąrašo išbraukti obuoliai, kriaušės, moliūgai, baklažanai, paprikos, žaliosios salotos ir salotų mišiniai, rukola, ropės, špinatai.

Baltarusijos žemės ūkio ministerija paaiškino, kad sąrašas buvo pakeistas siekiant išvengti problemų dėl minėtų prekių prieinamumo ir kainų padidėjimo.

Nuo 2022 m. balandžio 16 d. Baltarusija įvedė draudimą ES registruotoms motorinėms transporto priemonėms (automobiliams ir traktoriams) važiuoti per Eurazijos muitų sąjungos sienas į Baltarusiją. Šis apribojimas netaikomas ES registruotoms transporto priemonėms, vežančioms paštą ir gyvus gyvūnus. Šis draudimas buvo įvestas dėl penktojo ES sankcijų paketo Rusijos ir Baltarusijos vežėjams.

Nuo balandžio 16 d. vežėjai į Baltarusiją gali įvažiuoti tik į perkrovimui skirtą terminalą (ne toliau kaip 50 km nuo sienos). ES vežėjų transporto priemonės prekes palieka Baltarusijos pasienio transporto ir logistikos centruose, kurie dirba visą parą. Iš ten prekės į Rytus bus gabenamos Baltarusijos ir Rusijos vežėjams priklausančiomis transporto priemonėmis.

Baltarusija importo draudimą įvedė nuo šių metų sausio 1 d., jis taikomas daugeliui prekių, pagamintų šalyse, kurios yra priėmusios sankcijas Minskui (ES šalys, JAV, Kanada, Norvegija, Albanija, Islandija, Šiaurės Makedonija, Didžioji Britanija, Juodkalnija, Šveicarija, Serbija ir Lichtenšteinas).

Draudimas galioja 6 mėn. tokioms prekėms kaip jautiena, kiauliena, mėsos ir paukštienos produktai, subproduktai, riebalai, dešros, sūdyta, vytinta ir rūkyta mėsa, mėsos faršas, pienas ir pieno produktai, daržovės, vaisiai, riešutai, konditerijos gaminiai, druska.

Lenkijos metinė prekybos su Baltarusija vertė siekia apie 200 mln. Eur (2020 m.), o tai sudaro 0,6 proc. viso Lenkijos maisto eksporto. Dominuojanti prekė yra obuoliai.

 

Redakcijos nuotrauka

2022.05.02

ŪP informacija

Susijusios temos – skaitykite: Baltarusija; Lenkijadaržovės;