Penki patarimai, kurie padės jaustis geriau kiekvieną dieną

Ramutis KairaitisLietuvos sporto universiteto (LSU) docentas Ramutis Kairaitis teigia, kad galėtume išvengti daugelio sveikatos sutrikimų, jei žinotume bent elementariausias sveikatos priežiūros taisykles. Doc. R. Kaikaris pasidalino patarimais, kurie, jei norite jaustis energingi visą gyvenimą, turėtų tapti jūsų įprastos dienotvarkės dalimi.

  1. Stiprinkite širdį

Per savaitę turite bent  150 minučių skirti savo širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimui – vaikščioti, bėgioti, važiuoti dviračiu ar net imtis intensyvesnių, daugiau fizinių pastangų reikalaujančių namų ruošos darbų. Geriausias patarimas būtų:  mankštinkitės 5 dienas po 30 minučių. Jei krūvis trunka ne mažiau kaip 10 minučių, minutes galima „rinkti“ per visą dieną – tarsi kaupti.

  1. Stiprinkite raumenis

Per savaitę bent du kartus stiprinkite savo raumenis – darykite įvairius pratimus:  pritūpimus,  atsispaudimus,  prisitraukimus. Galite atlikti mankštą su TRX (kabančių diržų) treniruokliu, mankštintis sveikatingumo klube arba tiesiog atlikdami darbus, reikalaujančius raumenų jėgos, namuose.

  1. Sveikai maitinkitės

Valgykite daug daržovių, vaisių, grūdinių ir ankštinių produktų. Stenkitės mažiau valgyti riebios mėsos, ypatingai – kiaulienos, baltų miltų produktų. Savo racione sumažinkite saldumynų, venkite cukraus.

  1. Būkite liekni

Sveikai maitinkitės ir daugiau judėkite – būkite liekni, tačiau nesivaikykite madingų dietų, o raskite savus, jums labiausiai tinkančius, mitybos ir judėjimo metodus.

  1. Valdykite emocijas

Daugelis mūsų neįsivaizduoja, kaip kūnui svarbu žmogaus psichologinė būsena. Patarimas – išmokite bent vienos technikos, kuri būtų skirta emocijų valdymui.

Spalio-lapkričio mėnesiais septyniuose didžiuosiuose miestuose vyksta renginių ciklas „Ilgaamžiškumo paslaptis“, kuriame Lietuvos krepšinio legendos Vladas Garastas, Modestas Paulauskas ir Angelė Rupšienė kartu su Lietuvos sporto universiteto (LSU) specialistais pasakoja apie sveiką gyvenimo būdą ir dalinasi praktiniais patarimais, kaip išlikti energingam visą gyvenimą.

Edukacinio projekto „Ilgaamžiškumo paslaptis“ iniciatoriai yra Lietuvos sporto universitetas ir bendrovė „Natural Pharmaceuticals”. Projekto „Ilgaamžiškumo paslaptis“ partnere tapo Sveikatos apsaugos ministerija. Išsamesnę informaciją apie renginius savo mieste ir susitikimų grafiką gyventojai gali rasti puslapyje www.omegamarine.lt.

Lapkričio mėnesio nemokamų „Ilgaamžiškumo paslaptis“ renginių tvarkaraštis miestų savivaldybių salėse:

Kaunas – lapkričio  12 d. 14 val.
Vilnius – lapkričio  13 d. 14 val.
Klaipėda – lapkričio  19 d. 14 val.

Daugiau informacijos:
Mindaugas Balčiūnas
Lietuvos sporto universiteto kancleris
Tel.: +370 37302621
Mob.: +370 612 316 90
mindaugas.balciunas@lsu.lt