Pilietiškas jaunimas sieks naujo rekordo

Šiais metais rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 25-ąsias sukaktuves Jaunimo organizacija DARBAS (JOD) sieks naujo rekordo – ilgiausios trispalvės Lietuvos istorijoje. Baltijos kelio akcija pirmą kartą įvyko 1989 metais rugpjūčio 23 dieną minint Molotovo-Ribentropo pakto 50-ąsias metines.  Šios akcijos metu tūkstančiai žmonių susikibę už rankų sujungė tris Baltijos miestus – Vilnių, Rygą ir Taliną. Šiemet JOD inicijuoja ilgiausios – 1000 metrų trispalvės siuvimą ir iškilmingą išskleidimo ceremoniją, kuri vyks rugpjūčio 23 dieną Vilniuje, prie Baltojo tilto.

Akcijos LOGO3000 metrų medžiaga jau atkeliavo į Lietuvą. Netrukus prasidės svarbiausias akcijos darbas – vėliavos siuvimas. Numatoma, kad per artimiausias dvi savaites bus pasiūtas akcijos simbolis – 1000m Lietuvos trispalvė bei tikimąsi, kad dalis pasiūtos vėliavos spės apkeliauti keturis šalies regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją, kur žmonės turės progą prie akcijos prisidėti simboliniais dyksniais.

,,Baltijos kelias – reikšmingas įvykis visoms trims Baltijos valstybėms, todėl, norėdami iškilmingai paminėti šią sukaktį Lietuvoje, sieksime rekordo. Prieš 25 metus už rankų susikibo tūkstančiai žmonių, atvykę su šeimomis bei artimaisiais. Todėl į iškilmingą vėliavos išskleidimo ceremoniją kviečiame visus rugpjūčio 23 dieną atvykti į Vilnių ir lyg viena šeima susikibti už rankų,- kalbėjo JOD pirmininkas Benas Cechanavičius”.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šią gražią iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Visas naujienas apie iniciatyvą galite sekti www.jod.lt arba https://www.facebook.com/1000metrutrispalve?ref_type=bookmark.

Jaunimo organizacija DARBAS (JOD) susikūrė 2003-aisiais. Organizacija veikia 60-yje Lietuvos savivaldybių bei vienija virš 3000 narių ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose. Toks mastas leidžia organizacijai pristatyti įvairiapusę Lietuvos jaunimo poziciją.

Sandra Džiužaitė
Jaunimo organizacija DARBAS
El. paštas: sandra.dziuzaite@gmail.com