Pirmasis elektrinis JCB teleskopinis krautuvas

JCB – pasaulinė Anglijos kompanija, žengianti žingsneliu priekyje su pirmu pilnai elektriniu JCB 525-60E kompaktinės klasės teleskopiniu krautuvu.

Visoje JCB gamoje galima rasti ir daugiau elektra varomų mašinų, o jų asortimentas apibrėžtas mėlynąja „E-Tech“ simbolika.

Teigiama, kad elektrinis krautuvas efektyvumo rodikliais nė kiek nenusileidžia dyzelinei jo versijai 525-60 (keliamoji galia 2,5 t, kėlimo aukštis 6 m), tačiau yra tylesnis ir draugiškesnis gamtai, o tai šiandien yra ypač aktualu.

Krautuve vietoje dyzelinio variklio yra sumontuotas ličio jonų 96 V akumuliatorius, kuris su JCB greito krovimo stotele gali būti pilnai įkrautas per 4 valandas, arba standartiniu įkrovikliu, pritaikytu 230 V/16 A – per 10 valandų. Įkrauta baterija maitina du elektros variklius, kurių vienas skirtas transmisijai su visų ratų pavara (23 AG) o kitas – hidraulinei sistemai (30 AG). Su pilnai įkrautu akumuliatoriumi galima dirbti iki 8 valandų (priklauso nuo darbo sąlygų), kas atitinka pilną darbo dieną. Paskaičiuota, jog iš viso baterija atlaiko apie 5 000 krovimo ciklų. JCB 525-60E elektra varomas teleskopinis krautuvas, kaip ir jo pirmtakas, standartinėje įrangoje turi sumontuotą stebėjimo sistemą JCB „Livelink“, kuri naudotojui suteikia galimybę realiu laiku stebėti krautuvo lokaciją, darbo efektyvumą, sąnaudas ir serviso aptarnavimo tvarkaraštį.

 2021-12-29

Parengė JCB produktų vadybininkas Marius PETRELIS

Nr. 150/7

JCB elektrinis krautuvas, krautuvas, Ūkininko patarėjas