Renginių metu lankytojus maitinusiai įmonei laikinai uždrausta vykdyti veiklą

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, patikrinę įvairių renginių metu maistą tiekiančios įmonės UAB ,,Lasiga“ (Gardino g. 8, Šiauliai) gamybos patalpas, dėl nustatytų pažeidimų, laikinai sustabdė įmonės veiklą.

Įsibėgėjant įvairių renginių, mugių, stovyklų ir festivalių sezonui, Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai tikslingai tikrina įmones, turinčias leidimus teikti maitinimo paslaugas įvairių renginių metu. Tokio tikslinio patikrinimo metu Šiaulių įmonėje nustatyta eilė grubių maisto tvarkymo ir higienos reikalavimų pažeidimų.

Įmonės, kuri ruošia žalios mėsos pusgaminius ir įvairius gatavus patiekalus, gamybos patalpos netvarkingos, patikrinimo metu jose nebuvo tekančio karšto vandens, trūko rankų higienos ir sausinimo priemonių, žalios mėsos tvarkymo patalpoje iš po plautuve esančio vamzdyno tekėjo vanduo. Atsakingi įmonės darbuotojai kai kuriems patiekalams negalėjo pateikti gamybos aprašymų ir technologinių kortelių, neužtikrino, kad maisto žaliavos nebūtų laikomos kartu su vartoti paruoštais produktais. Prieš kurį laiką Tauragėje ir Mažeikiuose vykusių renginių metu ši įmonė jau buvo pakliuvusi į inspektorių akiratį, mat negalėjo pateikti maisto produktų ir patiekalų atsekamumą įrodančių dokumentų.

Už patikrinimo metu nustatytus pažeidimus, o taip pat atsižvelgus į tai, kad kai kurie iš nustatytų trūkumų įmonėje kartojasi, nevykdomi ankstesni inspektorių nurodymai bei rekomendacijos, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, UAB ,,Lasiga“ atsakingam asmeniui skirta bauda. Įmonės veikla laikinai sustabdyta, ją atnaujinti bus leista tik visiškai pašalinus nustatytus trūkumus.