Rokiškio rajone sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę dviem šernams, sumedžiotiems Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos miške. Šiemet tai jau 2 AKM atvejis, nustatytas šernams šiame rajone.

Rokiškio rajono Kriaunų seniūnija laikoma užkrėsta teritorija ir patenka į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytą buferinę AKM zoną, todėl papildomos stebėsenos ar ribojimo priemonės šioje teritorijoje nebus taikomos.

Apie užfiksuotą naują AKM atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių ir kaimyninių šalių atsakingas veterinarijos tarnybas.

Lietuvoje nuo šių metų sausio mėnesio patvirtinti 24 AKM židiniai laukinėje faunoje ir 6 židiniai naminėse kiaulėse.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose nuolat vykdo naminių ir laukinių gyvūnų stebėseną, tačiau vis nauji AKM atvejai rodo, kaip sudėtinga kovoti su šia liga, nuspėti jos plitimo mastus. Mūsų šalies kiaulių augintojai turi būti itin budrūs, stebėti ir tikrinti kiaules, griežtai laikytis biosaugos priemonių ūkiuose, vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais.

Pagarbiai,
Živilė Aleksienė
VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė
Siesikų 15, Vilnius
el.paštas:zaleksiene@vet.lt
tel.: (8-5) 249 1645