„Rovaltros“ įkurtuvės – akibrokštas sunkmečiui

Šį ketvirtadienį Kauno r. Domeikavos sen. Žemaitkiemio k., šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda esančioje verslo zonoje, atidarytas naujas UAB „Rovaltra“ paslaugų ir aptarnavimo centras. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, darbai nuo statybų pradžios iki įkurtuvių užtruko beveik vienuolika mėnesių.

Kompaktiškai suplanuotame sklype – erdvi lauko ekspozicija, naujasis pastatas su moderniomis žemės ūkio technikos prekybos ir ekspozicijos salėmis iš viso užima 2 tūkst. kv. m. Didelė jo dalis skirta atsarginių detalių sandėliui ir technikos servisui. Į naująjį pastatą investuota apie 2 mln. Eur, įmonei paskolą 15 m. laikotarpiui suteikė bankas. Statybų rangovas – AB „Panevėžio statybų trestas“ (PST).
„Suomiai su savo žemės ūkio technika į Lietuvą įžengė prieš tris dešimtmečius, – kalba R. Trainaitis, – per tą laikotarpį mūsų ūkiuose ne tik „prigijo“ jų traktoriai, bet ir susiformavo tvari skandinaviška ūkininkavimo kultūra.“

„Pirmajam mano ūkyje dirbančiam suomiškam traktoriui sukako dvidešimt metų, ir jis vis dar rikiuotėje, – pasakoja Gediminas Ališauskas, Pakruojo r. turintis 850 ha augalininkystės ūkį ir jame „įdarbinęs“ apie keturias dešimtis suomių gamybos traktorių, agregatų ir įrengimų. Ypač naudingos 3 tūkst. t talpos grūdų saugyklos. Jos leidžia ūkio produkciją parduoti tada, kai rinkoje pakyla grūdų kainos. Būtent tokios metodikos laikosi suomių ūkininkai. Septyni „Valtros“ traktoriai G. Ališausko ūkyje dirba be trikdžių, yra patvarūs, ekonomiški, lengvai valdomi.

Kėdainių r. ūkininkas Saulius Dambrauskas su sūnumi Povilu savo tūkstančio hektarų daržininkystės ūkyje yra „įdarbinę“ šešiolika įvairaus galingumo „Valtros“ traktorių, visiems suradę atitinkamos veiklos.

Telšių r. ūkininkas Vytautas Noreika džiaugiasi pasirinkęs „Valtros“ traktorius, juos paskirstęs po skirtingus mišraus ūkio veiklos barus.

Apie suomiškų traktorių ir kitos žemės ūkio technikos bei įrangos patikimumą, „draugiškumą“ aplinkai, žmogaus darbo sąlygų komfortą kalbėjo Prienų r. ūkininkai Žydrūnas ir Vacius Galiniai, puoselėjantys augalininkystės ūkį, šalyje žinomas ūkininkas ir politikas Petras Puskunigis su sūnumis, kiti agrarinio verslo atstovai.

Pasak „Rovaltros“ vadovo R. Trainaičio, per pastaruosius kelerius metus „Valtra“ tarptautinėse parodose laimėjo 12 aukščiausių apdovanojimų, Lietuvos žemdirbiai tą mato ir vertina.

„Rovaltra“ viena pirmųjų ta-po žemdirbių kalvės mecenatu, – pažymi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos prof. Stasys Slavinskas ir doc. Virginijus Venskutonis, – kasmetėse parodose „Ką pasėsi“ lankytojams pristatomi patys naujausi skandinaviškos ir vakarietiškos technikos eksponatai. Be to, „Rovaltra“ vadovas turi gebėjimų ugdyti jaunąją žemdirbių kartą, motyvuoti ūkininkus puoselėti tradicijas.“

Kauno r. meras Valerijus Makūnas, sveikindamas R. Trainaitį su įkurtuvėmis, pripažino, kad verslas yra svarbus rajono savivaldybės socialinis partneris.

Per praėjusius metus tarptautinės korporacijos ir Lietuviško kapitalo įmonės rajone investavo apie šimtą milijonų eurų, sukūrė daug darbo vietų.

Pasak V. Makūno, 72 proc. Kauno rajono yra kaimiškos vietovės, pats kraštas žemdirbiškas, nes 52 proc. sudaro žemės ūkio naudmenos, dirba daugiau nei 3 tūkst. ūkininkų, kurių ūkiai konkurencingi. Sėkmingai ūkininkų veiklai didžiulės reikšmės turi tokios įmonės kaip „Rovaltra“, pristatančios technikos naujoves, teikiančios paslaugas, rengiančios įvairius mokymus ir padedančios ūkininkui pasirinkti pačius efektyviausius ūkininkavimo būdus. Kauno r. mero V. Makūno teigimu, „Rovaltra“ yra socialiai atsakinga įmonė, remianti VDU Žemės ūkio akademiją, žemdirbių renginius, vietos bendruomenę, naujajame paslaugų centre sukūrusi apie 30 darbo vietų.

Kauno r. ūkininkai Genutė ir Juozas Staliūnai buvo pirmieji „Valtra“ traktoriaus pirkėjai „Rovaltros“ veiklos pradžioje. Jie džiaugėsi įmonės plėtra ir kūrimusi Kauno rajone. Gerų žodžių įkurtuvių kaltininkams negailėjo vienas stambiausių Kauno r. ūkininkų Vytautas Žmuidzinavičius ir kiti. Bendrovė „Rovaltra“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Vilniuje, iš viso mūsų šalyje turi 5 prekybos ir paslaugų centrus. Be Kauno r., įmonės filialai yra Šilutėje, Plungėje, Biržuose, Panevėžyje. Iš įmonės mūsų šalies žemdirbiai yra įsigiję daugiau kaip 2 tūkst. naujų „Valtra“ traktorių. UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius R. Trainaitis prasitarė, jog šalyje planuoja pastatyti dar vieną agrarinių paslaugų ir aptarnavimo centrą – išmintingas ūkininkas investicijoms dažniausiai renkasi sunkmetį.

Justinas ADOMAITIS

ŪP korespondentas