„Scandagra“ ir „EWA“ surengė jau tradiciniu tapusį turnyrą „Farm Poker“ (nuotraukų galerija)

Didelė senoviška salė, pilna žalia gelumbe aptrauktų lošimo staliukų, už jų – puošnios moterys elegantiškomis suknelėmis ir orūs kostiumuoti vyrai, baltais it sniegas marškiniais vilkintys paslaugūs krupjė, prislopintas balsų šurmulys, viena kita pusbalsiu ištartos frazės nuotrupa, tyliai čežantys lošimo žetonai. Koks pirmas įspūdis iškyla, mintyse regint tokį vaizdą? Monte Karlas, Las Vegasas, Baden Badenas, Džeimsas Bondas?..
Ne! Tai turnyras „Farm Poker 2018“, į kurį jau ketvirtą kartą ūkininkus sukvietė vienos didžiausių ir žinomiausių įmonių „Scandagra“ ir „EWA“.

Surengtas jau ketvirtą kartą
Ramią snieguotą sausio 19 dienos popietę į Raudondvario pilies senųjų arklidžių restauruotą pastatą rinkosi gausybė svečių. Snigo dideliais kąsniais, prie įėjimo liepsnojo deglai. Viskas iškalbingai rodė, kad netrukus prasidės iškilmingas renginys. Iš einančios puošnios publikos buvo sunku nuspręsti, kas čia renkasi. Nebent didelis traktorius, stovintis netoli durų, galėjo pasufleruoti, kad renginys skirtas ūkininkams.
Iš tikrųjų čia netrukus turėjo prasidėti tradicinis, jau ketvirtas tarptautinis „Scandagra“ ir „EWA“ rengiamas „Farm Poker“ turnyras.
Įėjusiuosius pasitikdavo padavėjai su šampano taurėmis, padėklai buvo nukrauti užkandžiais, salės pasienyje – baras, prie kurio stovintis mandagus vyrukas jums sumaišys egzotišką kokteilį, kitame salės gale – didžiulis ekranas su turnyro logotipu ir atbuline seka skaičiuojamu laiku, ant staliuko prie scenos – piramidė iš taurių, dekoruotų tikromis braškėmis. „Pas juos visada taip, – pusbalsiu savo vyrui pasakė pro šalį einanti dailiai pasidabinusi moteris, – kiekvienas renginys aukščiausio lygio. Ir kiekvienais metais – vis įspūdingiau.“

Tokį turnyrą surengti gali tik savo srities tikri lyderiai
Surengti tokį prabangų renginį – tikrai ne kiekvieno jėgoms. Tai padaryti gali tikras profe­sio­nalas, savo srities neginčytinas lyderis. Ir ne tik todėl, kad renginys iš tiesų labai brangus. Kai apgalvota kiekviena renginio minutė, kai svečiai nuo vieno įspūdžio vedami prie kito, kai nelieka laiko nei akimirkos nuobodžiauti, visa tai rodo aukščiausios klasės sugebėjimą planuoti, organizuoti ir įgyvendinti. Ir, žinoma, tikrą atsidavimą savo darbui bei pagarbą klientams.
Renginys truko nuo 13 valandos iki beveik pusiaunakčio. Pats pokerio turnyras prasidėjo 14.15. Prieš tai vyko iškilminga atidarymo ceremonija. Ją simboliškai pradėjo abiejų įmonių vadovai: „Scandagros“ – Marius Vasiliauskas, „EWOS“ – Gediminas Kvietkauskas.
Atidarymo kalboje įmonės „Scandagra“ direktorius M. Va­­siliauskas sakė: „Turnyras „Farm Poker“ – didžiausias kazino Baltijos šalyse. Kuo ilgiau dirbame, tuo labiau suvokiame, kad pats geriausias laikas yra praleistas kartu su klientais, kolegomis, kai jie visi tokie šaunūs ir veržlūs, truputį pašėlę gerąja prasme. Tik taip ir gimsta tokie renginiai kaip „Farm Poker“. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga po 100 procentų, taigi kiekvienais metais padidėja du kartus. Štai šiemet užsiregistravo jau beveik penki šimtai dalyvių. Mes, visa „Scandagros“ komanda, norime ir siekiame, kad prie pokerio stalų visi pamirštų rūpesčius, jaustųsi lygiaverčiai, smagiai praleistų laiką. Nesvarbu, ar tai būtų senas ar jaunas, vyras ar moteris, smulkus ūkininkas ar stambus. Mes dovanojame šventę visiems!“

Žemės ūkis – kaip pokeris
Pratęsdamas M. Vasiliausko sveikinimo kalbą, įmonės „EWA“ direktorius G. Kvietkauskas pateikė šmaikščią, bet tikslią paralelę: „Žemės ūkis ir pokeris – panašūs. Pokeryje turite dvi kortas, kurias žinote, o kitų trijų laukiate ir dėliojate kombinacijas. Agroversle viskas labai panašu. Tos dvi kortos – tai jūs kartu su jūsų šeima, kolektyvu ir jūsų ūkis. Kitų trijų – grūdų kainų, kiekio, kokybės – jūs niekada nežinote.“
Salė pritarė plojimais. Kas geriau už juos galėtų suprasti šį palyginimą, kad ūkininkas tokią pokerio partiją iš tikrųjų žaidžia kiekvieną dieną.

Žemės ūkyje iššūkių netrūksta
Apie tai, kad žemės ūkyje iššūkių tikrai netrūksta, bet juos įveikia stiprūs ir atkaklūs, kalbėjo atidaryme dalyvavę ir prizus įsteigę kompanijų „Bayer“ ir „Yara“ atstovai.
„Bayer“ vardu kalbėjo ir už geriausius rezultatus vadybininkus Algimantą Vasiliauską bei Giedrių Adomaitį apdovanojo „Bayer Lietuva“ atstovas Albinas Juozas Blažys.
Specialiai į turnyrą iš Suomijos atvyko kompanijos „Yara“ strateginės plėtros vadovas Juha Sillanpaa. Jis buvo be galo nustebęs, kad Lietuvoje ūkininkams organizuojamas tokio lygio turnyras, kokio net kitose Europos šalyse nėra.
Svečias susirinkusiesiems pa­linkėjo nenusiminti, jeigu nepavyks nieko laimėti. Jau vien būdami tokiame renginyje visi, pasak svečio, patirs kuo geriausių įspūdžių ir puikiai praleis laiką.
Kartu su „Yara Lietuva“ vadovu Edgaru Bačėnu jis apdovanojo daugiausia „Yara“ trąšų nupirkusius ūkininkus Donatą Vaičeliūną ir Jaunių Stonkų.

„SCANDAGRA ir EWA Dakaras“
Abi įmonės organizuoja ne tik šį, bet ir daugelį kitų renginių. Nors tikslinė auditorija ta pati, abi įmonės dirba tame pačiame sektoriuje, jos ne konkurentės, o partnerės. Tokia sinergija padeda ne tik versle. Bendromis abiejų įmonių jėgomis organizuojamas ne tik šis, bet ir daugelis kitų renginių, plėtojami bendri projektai. Vienas iš tokių – „SCANDAGRA ir EWA Dakaras“, kuriuo remiamas lenktynininkas Benediktas Vanagas.
Pernai lenktynininkas pats dalyvavo turnyre, pasirašinėjo savo knygas, bet šiemet, deja, nespėjo grįžti iš Pietų Amerikos. Lenktynės kaip tik ėjo į pabaigą.
Tačiau net būdamas už tūkstančių kilometrų, jis rado laiko ir kreipėsi į turnyro dalyvius iš didžiulio ekrano, kabančio scenos gilumoje, pasveikino, su šypsena prisiminė ne itin sėkmingą savo paties pernykštį pasirodymą „Farm Poker 2017“ turnyre ir palinkėjo visiems sėkmės.

Atidarymo pabaigos tradicija
Atidarymo iškilmių pabaigoje abu vadovai jau tradiciškai ant scenos pasidarė asmenukę vienu telefonu.
Tada įvyko iškilmingiausias atidarymo momentas. Renginio vedėjas abiem vadovams padavė po butelį šampano ir kardus. Visai salei garsiai skaičiuojant „keturi, trys, du, vienas“, jie vienu smūgiu nurėžė butelių kakliukus. Ištryškę purslai buvo skirti šampano fontanui užpildyti.
Atidarymas baigėsi. Prasidėjo svarbiausia renginio dalis – pokerio turnyras.

Renginys sparčiai populiarėja
Kiekvienais metais turnyras vis labiau populiarėja ir į jį susirenka vis gausesnis būrys. Tradiciškai jis rengiamas žiemą, kai ūkininkams sumažėja darbų ir atsiranda laiko pasilinksminti.
Pirmame turnyre, suorganizuotame 2015 metais, dalyvavo vos 50 ūkininkų, jie varžėsi dėl 1 000 eurų vertės čekio pasirinktai kelionei. Dabar, kaip atidarymo metu sakė „Yara Lietuva“ vadovas E. Bačėnas „jeigu kasmet dalyvių taip gausės, greitai visus sutalpinti pilių ir dvarų neužteks. Jau reikės „Žalgirio“ arenos“.
Dalyvių gausumą iliustruoja ir kiti skaičiai. Pernai turnyras vyko prie 6 staliukų, o šiemet reikėjo jau 30. Daug ūkininkų atsivežė ir palaikymo komandas.
Turnyras tapo tarptautinis, nes jau antri metai iš eilės atvyksta ir svečių iš Latvijos. „Scandagra“ turi seserinių įmonių visose trijose Baltijos šalyse. Visose šalyse įmonės veikia labai sėkmingai, todėl jau tapo įprasta, kad turnyre dalyvauja ir latvių ūkininkai. „Kitais metais planuojame, kad prisijungs ir estų ūkininkai“, – dar ambicingesnius siekius atskleidžia įmonės „Scandagra“ pardavimo vadovas Eduardas Kapralovas.

Netrūko įvairių pramogų
Nors visų dėmesys pirmiausia buvo sutelktas, žinoma, į pokerio turnyrą, bet organizatoriai pasirūpino ir kitokiomis pramogomis. Kad svečiai nė valandėlės nenuobodžiautų, ugningą koncertą surengė smuikininkų trio „Electric Ladies“, savo pasirodymu ne tik ant scenos, bet ir tarp publikos visus žavėjo mentalistas Nicholas Kim, Alfas Ivanauskas demonstravo, kaip gaminti prieskonius „iittala“ induose, vyko virtualios realybės pramogos, ekskursija po Raudondvario dvarą.
Ką nors pagal savo skonį galėjo pasirinkti visi, kurie nedalyvavo pačiame turnyre arba, sėkmei neaplankius, greitai iš jo pasitraukė.

Gausybė prizų
Turnyras „Farm Poker“ su pertraukomis vyko iki 21 valandos. Visi dalyviai iš pradžių gavo savo kiekį žetonų. Kam žaidžiant nepasisekė ir žetonų greitai nebeliko, bet liko azartas, galėjo kitoje salėje jų papildomai nusipirkti. Už papildomai įsigytus žetonus buvo galima dalyvauti ir paguodos turnyre.
Po kiekvieno etapo dalyvių likdavo vis mažiau, kol pagaliau finale susigrūmė tie, kuriems tą vakarą sekėsi geriausiai. Kiekvienam iš jų prizas jau buvo ranka pasiekiamas.
Šių metų pagrindinis prizas – kelionė į Šri Lanką.
Praėjusių metų nugalėtojas keliavo į Mauricijų, užpraėjusių – į Dominikos Respubliką. Taigi galima sakyti, kad jeigu kuriam nors ūkininkui gerai sekasi lošti kortomis, su įmone „Scandagra“ jis gali išmaišyti beveik visą pasaulį.
Pagrindinis paguodos prizas – kelionė į Turkiją.
Antros ir trečios vietos laimėtojams prizus įsteigė „Bayer“ ir „Yara“ – dovanojo savo produktus „Siltra Xpro“ ir „YaraVita Thiotrac“.
Išmušė 21 valanda. Atėjo laikas paskelbti, kam sekėsi geriausiai. Pirmiausia skelbiami paguodos turnyro laimėtojai.
Paguodos prizą ir kelionę į Turkiją laimėjo Algirdas Atažanovas. Antra vieta atiteko Viktorijai Žvirzdinienei. Trečias liko Gediminas Žebrauskas.
Ir pagaliau ateina laikas paskelbti šių metų nugalėtojus. „Farm Poker 2018“ didįjį prizą – kelionę į Šri Lanką – laimėjo ūkininkas iš Vilkaviškio rajono Arūnas Maksvytis. Antrą vietą laimėjo Telšių rajono ūkininkas Mantas Živatkauskas. Trečią – Sonata Katliorienė iš Anykščių rajono.
Tai buvo įspūdingas momentas. Tačiau renginys tuo nesibaigė. Linksmybės tęsėsi beveik iki pusiaunakčio.

Turnyras baigėsi – turnyras prasideda
„Farm Poker 2018“ baigėsi. Tačiau turnyras – ne. Įmonės „Scandagra“ marketingo vadovas Marius Bieliauskas sakė: „Šiuo renginiu norėjome padėkoti savo klientams – ūkininkams, kurie su mumis bendrauja. Tik dėl mūsų visų bendro darbo galime sau leisti surengti tokią šventę. Žinome, kad mūsų partneriai ir dalyviai nekantriai jos laukė. Esame pasirengę ją organizuoti kasmet. Juk žiema – laisvesnis nuo darbų metas. Tai kodėl tuo metu nepapramogauti?“

Arūnas Maksvytis iš Vilkaviškio rajono laimėjo pirmą vietą ir didįjį prizą – kelionę į Šri Lanką. „Koks apėmė jausmas? – paklaustas akimirką susimąstė nugalėtojas. – Didžiulis džiaugsmas, bet ne mažiau ir nuostaba. Šiame turnyre dalyvavau ir pernai, bet nepavyko įveikti pirmojo turo. Štai šiemet ėmė ir netikėtai pavyko. Tai įrodo, kad pasisekti gali ir gerai nemokantiems žaisti.“
Į turnyrą A. Maksvytis atvyko su sūnumi ir marčia. Sūnus irgi žaidė, tik prie kito staliuko. Deja, jaunesniam Maksvyčiui nesisekė taip gerai, kaip jo tėvui – jis neįveikė pirmojo turo.
„Su įmone „Scandagra“ bendraujame senokai, – kalbėjo turnyro nugalėtojas. – Jie gali pasiūlyti visko, ko reikia ūkininkui, ir grūdus superka. Nereikia blaškytis. Juk svarbu ne tik turnyras. Nedalyvautum, jeigu įmonė netiktų ir iš jos pirktum mažai. Juk ūkininkui svarbu ir tai, kaip tave aptarnauja, ir, žinoma, kainos. O „Scandagros“ kainos mums priimtinos, todėl ir perkame daug iš jų. Ką gali žinoti, gal ir kitais metais pasiseks.“

Mantas Živatkauskas, ūki­ninkas iš Telšių rajono, pagrindiniame turnyre užėmė antrą vietą. Turnyre jis dalyvavo jau antrą kartą. Pernai nelabai sekėsi, todėl nieko ypatingo nesitikėjo ir šiemet. Sako, kad jis nėra stiprus pokerio žaidėjas. Tačiau šiais metais nusišypsojo sėkmė. „Tai tikrai buvo netikėta“, – prisipažino antros vietos laimėtojas.
Užpernai jis pirko traktorių iš įmonės „EWA“. „Pasitikiu šia įmone, – kalbėjo M. Živatkauskas, – nes ji visada pateikia gerus pasiūlymus, kurie būna patrauklesni negu kitų.“

Sonata Katliorienė iš Anykš­čių rajono į turnyrą atvyko su vyru Audriumi. Vyras buvo palaikymo komanda, o turnyre dalyvavo ji. Kaip sako vyras, „žmona geresnė lošėja, visada ir visiškai ja pasitikiu, todėl taip ir pasiskirstėme vaidmenimis“. Ir nenusivylė – žmona laimėjo trečią vietą. Jie – įmonės „EWA“ klientai. Bendrauja su šia įmone jau 4 metai. „Iki šiol neturime jokių nusiskundimų – puiki įmonė, aukšto lygio vadyba, visada greitas ir operatyvus techninis aptarnavimas“, – kalbėjo A. Katliorius. „Farm Poker“ turnyras jiems – puiki proga pabendrauti, susitikti su pažįstamais, su įmonių „EWA“ ir „Scandagra“ atstovais. Kai žiemą ūkininkui atsiranda laisvo laiko, tokios pramogos visada teikia džiaugsmo ir gerų emocijų.

Regimantas BALTRUŠAITIS

Turnyro atidarymą pradėjęs įmonės „Scandagra“ direktorius M. Vasiliauskas ir įmonės „EWA“ direktorius
G. Kvietkauskas pabrėžė, kad šiuo renginiu jie nori dovanoti šventę visiems ūkininkams.

Turnyro „Farm Poker 2018“
taurė nugalėtojui.

Iškilmingas momentas: ant scenos – visi šių metų turnyro laimėtojai.

Įspūdinga šventė truko beveik iki vidurnakčio.

Turnyro dalyviams ugningą koncertą surengė smuikininkų trio „Electric Ladies“.

Gausų būrį žiūrovių sutraukė Alfas Ivanauskas, demonstruojantis,
kaip gaminti prieskonius „iittala“ induose.

Finalas. Prie staliuko liko tik tie, kam šį vakarą sekėsi geriausiai.