Sveikatos priežiūros sektorius pasirengęs pereiti prie euro

Valstybinė ligonių kasa (VLK) atkreipia dėmesį, kad šventiniu laikotarpiu ir nuo 2015 m. perėjus prie naujos valiutos, kaip ir iki šiol gydymo įstaigos duomenis apie pacientams suteiktas paslaugas turės įprastai suvesti į specialią informacinę sistemą, kuri jau pritaikyta atlikti su euru susijusias operacijas. Be to, jau kuris laikas viešai skelbiamos iš litų į eurus perskaičiuotos gydymo paslaugų kainos.

Taigi gydymo įstaigos, vaistinės ir kiti partneriai, kurie turi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų paslaugų, nuo sausio 1 d. visus duomenis įprastu būdu turės suvesti į specialią informacinę sistemą SVEIDRA. Kaip ir iki šiol, pagal taip pateiktus duomenis ligonių kasos apmokės gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas.

Atkreipiame dėmesį, kad teikiant informaciją ligonių kasoms niekas nesikeičia, nereikia papildomai rankiniu būdu pildyti popierinių dokumentų.

Atnaujinta bandomoji informacinės sistemos SVEIDRA aplinka visiems partneriams buvo prieinama ir anksčiau, todėl jie galėjo išbandyti savo įstaigos informacinės sistemos ir SVEIDROS sąsajas, pritaikytas darbui su nauja valiuta.

VLK taip pat primena, kad sveikatos priežiūros sektorius jau kuris laikas nuosekliai rengėsi pereiti prie naujos valiutos. Štai dar šių metų vasarą buvo perskaičiuotos, o vėliau ir teisės aktais patvirtintos, visos Lietuvoje taikomos gydymo paslaugų kainos iš litų į eurus. Iškart po to ši informacija buvo nedelsiant viešai paskelbta ir socialiniams partneriams, patalpinta VLK interneto svetainėje.

Tad sveikatos priežiūros sistemos dalyviai turėjo laiko susipažinti su laukiančiomis naujovėmis, joms deramai pasirengti, todėl tikimasi, kad perėjimas prie euro nesukels nepatogumų.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių

su visuomene skyriaus vedėja Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687

41445 El. paštas lina.businskaite@vlk.lt