UAB LITGAS pasirašė finansavimo paslaugų sutartį su banku „Swedbank“, AB

Gamtinių dujų tiekimo bei prekybos bendrovė LITGAS, priklausanti energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, šiandien pasirašė finansavimo paslaugų sutartį su viešajame pirkime geriausią pasiūlymą pateikusiu banku „Swedbank“, AB. Pagal šią sutartį UAB LITGAS suteikiama 287,73 mln. litų (83,33 mln. eurų) kredito linija su galimybe leisti akredityvus, kuri bus naudojama daliniam UAB LITGAS pagrindinės veiklos – suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo bei prekybos gamtinėmis dujomis finansavimui.

Sutartis galios dvejus metus su galimybe ją pratęsti tokiomis pačiomis sąlygomis tris kartus po vienerius metus.

„Viešąjį pirkimą skelbėme 432 mln. litų (125 mln. eurų) kredito linijai, tačiau, išsiderėjus geresnes 5 metų sutarties sąlygas su „Statoil“, mums pavyko finansavimo poreikį sumažinti trečdaliu. Itin pasiteisino sprendimas pradinę kredito linijos sumą padalinti į 287,73 mln. ir 143,87 mln. litų (83,33 mln. ir 41,67 mln. eurų) dalis, kad būtų didesnė konkurencija ir pirkime galėtų dalyvauti mažesnieji bankai. Dėl to pavyko gauti labai konkurencingas sąlygas“, – teigė UAB LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

„Swedbank“ turi ilgametės patirties finansuojant energetikos sektoriaus projektus, esame prisidėję ir ne prie vieno didelės apimties sudėtingo sandorio finansavimo. Džiaugiamės bendradarbiaudami ir šiame projekte, kurio strateginiai aspektai šaliai yra ne mažiau svarbūs nei ekonominiai“, – sakė „Swedbank“ Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Dainius Vilčinskas.

UAB LITGAS skolintomis lėšomis ketina finansuoti iki 70 proc. veiklos, o likusią dalį – nuosavu kapitalu. Išnagrinėjus tarptautinę prekybos žaliavomis praktiką, toks finansavimo modelis buvo pasirinktas kaip efektyviausias.

Kredito linijos suma buvo nustatyta įvertinus maksimalų lėšų poreikį, tačiau tikimasi, kad faktinis skolintų lėšų panaudojimas bus mažesnis.