Ugnis sunaikino ūkininko įmonę

Didžiųjų miestų ūkininkų turgelių ir nedidelių mėsos parduotuvėlių pirkėjai bent jau kurį laiką neberas pamėgtų UAB „Jurbarkų mėsa“ gaminių – ūkininko Vytauto Giedraičio mėsos perdirbimo cechą Jurbarko pašonėje penktadienio naktį sunaikino didžiulis gaisras.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai teigia, kad ugnis įsiplieskė toje pastato dalyje, kur buvo mėsos gaminių rūkyklos patalpos. Kada liepsnos išplito, sunku pasakyti, tačiau kai Bendrosios pagalbos centras 23.35 val. gavo pranešimą apie gaisrą, visa naikinantį ugnies šokį liepsnos jau šoko virš pastatų stogų.

Iš kelių aplinkinių rajonų sulėkę ugniagesiai dirbo iki pat ryto, tačiau jiems pavyko išgelbėti tik skerdyklą ir degalų kolonėlę, kurioje buvo saugoma 5 t degalų. Visas kitas ūkininko šeimos turtas sudegė: iš parduotuvės, kavinės, valgyklos, gamybinių patalpų, brangios mėsos perdirbimo įrangos liko vien nuodėguliai.

1994 metais ūkininko V. Giedraičio įkurtas mėsos perdirbimo cechas per ketvirtį amžiaus buvo išaugęs į didžiulę įmonę, kurioje dirbo daugiau kaip 40 darbuotojų. Ūkininkas augino kiaules, skerdė jas savo skerdykloje, ceche gamindavo populiarius rūkytus, sūdytus, vytintus ir virtus mėsos gaminius, prekiavo šviežia mėsa. Jurbarkiečiai mėgo pietauti čia pat įrengtoje valgykloje, kavinėje netrūko užsakymų banketams. Praėjusiais metais įmonės apyvarta pasiekė beveik 2 mln. Eur, o pelnas viršijo 300 tūkst. Eur.

Jurbarkiečiai linki ūkininkams stiprybės ir tikisi, kad nelaimė nepalauš V. Giedraičio šeimos. Kad nuostoliai būtų kuo mažesni, jurbarkiečiai kviečiami solidarizuotis – atnaujinus prekybą mėsa, nebepirkti šviežios mėsos ir rūkytų produktų prekybos centruose, o palaikyti nukentėjusius ūkininkus.

Šeštadienio rytą, kai parduotuvėje prie mėsos rikiuodavosi eilės žmonių, iš įmonės buvo telikę mūro sienos ir sudegusios skardos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiva BARTKIENĖ

ŪP korespondentė

Autorės nuotraukos

2021-09-07

 

 

 

 

 

Jurbarkų mėsa, Vytautas Giedraitis