Velykos liudija pavasarį…

Balandis… Be jokių žadintuvų bunda gamta, Velykos liudija pavasarį. Namuose – generalinė tvarka, širdyje – naujos viltys ir planai, priešvelykinis šeštadienis skirtas margučiams, vaišėms ruošti ir, žinoma, vienai kitai kompozicijai sukurti. Floristė Jolanta Žilvienė iš Prienų velykinėms kompozicijoms kurti siūlo naudoti ne tik pirmuosius gėlių žiedelius, bet ir gamtinę medžiagą. Velykos juk simbolizuoja ir gamtos atbudimą, prisikėlimą, tad gražu, kai jų proga į namus tarsi atkeliauja dalelė gamtos: medžių žievės, įvairios šakelės, samanos, „kačiukai“. Trumpai tariant, visko reikia labai nedaug, gal daugiau tik fantazijos, o daugiausia noro. Jolanta pasiūlė paprastas, lakoniškas, bet labai jaukias kompozicijas tiek pietų stalui, tiek bet kuriai namų kertelei papuošti. Visos jos puoštos putpelių kiaušinukais, savo margumu puikiais derančiais prie gamtos spalvų. Bandome drauge?

Floristika2Miškas stiklo inde

Reikės pušų žievių, keleto rūgčių stiebų, kelių snieguolių, putpelių kiaušinių ir stiklinio indo. Žieves floristiniais klijais viena prie kitos klijuokime ratu spirale, pradedant nuo vidurio, kai kur tarp jų paliekant ertmes. Kai jų skersmuo pasiekia sprindį, į paliktas ertmes sukaišiokime tokio pat aukščio žalius rūgčių stiebus, vienur kitur įkiškime snieguolių. Viską dėkime į indą su vandeniu ir puoškime putpelių kiaušiniais.

Floristika5Tarsi iš kelmo

Reikės trijų tuščiavidurių medžio skridinėlių, levisijos (arba bet kokios kitos pavasario gėlytės) vazonėlyje ir putpelių kiaušinukų. Jeigu tvarkėme sodą ar mišką ir radome tuščiavidurį medį, iš jo ritinėlių galime padaryti daug gražių darbų. Šiuo atveju tris skridinėlius tiesiog uždėkime vieną ant kito ne visai lygiai, o į vidų įstatykime vazonėlį su levisija – daugiamete gėlyte, kurią vėliau verta pasodinti į gėlyną. Puoškime kiaušinukais.

Floristika„Vertikalusis
apželdinimas“

Reikės maždaug knygos dydžio putplasčio gabaliuko, visžalių lapų (čia naudota lauravyšnės), trijų stiklinių mėgintuvėlių, trijų žiedelių narcizų ir „kačiukų“, adatėlių lapams prismeigti, vielos ir kaladėlės pagrindui. Prie putplasčio šachmatine tvarka adatėlėmis prisekime lapus. Tuomet vielute pritvirtinkime mėgintuvėlius ir į juos merkime narcizus bei „kačiukus“. Pagrindą ant iš vielos susuktos kojelės tvirtinkime prie kaladėlės.

Floristika3Žydėjimas
iš kiaušinio

Kompozicijos pagrindui reikės medžio kaladėlės, koteliui ir karkasui – vielos, taip pat žalių smilgų iš floristikos salono, narcizo su visu svogūnėliu, putpelių kiaušinukų. Pirmiausia iš vielos darykime karkasą, į kurio vidų įdėkime narzico svogūnėlį, prieš tai jį su visomis šaknimis pamirkę kiek pravėsusiame vaške, kad svogūne laikytųsi drėgmė. Tuomet karkasą apipinkime smilgomis ir iš vielos susuktu koteliu pritvirtinkime prie kaladėlės. Ant viršaus priklijuokime kelis kiaušinukus.

Floristika4Snieguolių
viešnagė

Reikės poros tuščiavidurių medžio ritinėlių, kero žydinčių snieguolių, samanų ir kiaušinukų. Tai tokia pati kompozicija kaip su levisija, tik tarp medžio skridinėlių dar įklotas ir samanų sluoksniukas. Žinoma, snieguoles po Velykų teks grąžinti į gėlyną, bet pietų stalą tokia kompozicija papuoš kuo puikiausiai. Pavasariška ir paprasta!

Rasa KUNCAITĖ
Aušros GARBUKAITĖS nuotraukos

image description Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.