Vilniuje bus įkurti keturi miesto daržai

Vilniečiai ir miesto svečiai šiemet galės aplankyti net keturis, skirtingose miesto vietose, įsikursiančius bendruomenių daržus. Iki gegužės vidurio bendruomenes vienijantys miesto daržai pradės žaliuoti Antakalnyje, Senamiestyje, Paupyje ir Pilaitėje.

„Svarbu pažymėti, kad daržai kuriasi vietos bendruomenių ir organizacijų iniciatyva. Jų nariai, jau suplanavo daržų įkūrimo švenčių eigą, pradėjo kviesti į renginius aplinkinius gyventojus. Tikimasi, kad daržui auginant vaisius, prie jų priežiūros prisijungs ir daugiau miestiečių“, – sako bendruomenės daržų idėją puoselėjančio Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.
Bendruomenių daržai ketina tapti traukos vieta, kurioje bus vykdoma edukacija – visi norintieji galės pamatyti kaip auga daržovės, prisidėti prie daržo kūrimo. Taip pat daržai telks bendruomenes bendrai veiklai.

„Vilnius pilnas erdvių, kurios šaukiasi vietos bendruomenių įsitraukimo. Viena iš jų – Kūdrų parkas. Tikimės, kad visuomeniniai daržais taps geru postūmiu keičiant šią vietą į tikrą rojaus kampelį Vilniaus senamiestyje“, – sako Saulius Plančiūnas, Paplaujos bendruomenės narys.
Į bendruomenės daržų įkūrimo šventes kviečiami atvykti visi norintieji. Prašome atvykstančiųjų pasiimti daigų bei pirštines.

Daržų įkūrimo šventės vyks:
Gugužės 3 d. 11 val. Antakalnyje, Antakalnio g. 17, Sapiegų parko teritorijoje;
Gegužės 5 d. 17.30 val. Senamiestyje, šalia Barbakano (netoli Maironio ir Kūdrų gatvių sankirtos);
Gegužės 7 d. 18.30 val. Paupyje, netoli Tymo turgelio, Kūdrų parke;
Gegužės 14 d. 18.00 val. Pilaitėje, šalia Pilaitės kultūros centro „Beepart“.
 
Gegužės 2 d. daržas įrengiamas ir Panevėžio pataisos namuose.

Daugiau informacijos:
Martynas Norbutas
Susivienijimo Žali.LT koordinatorius