Visuotinis aplinkosauginis reidas – ir vandenyse, ir sausumoje

Šiandien Aplinkos ministerija visoje šalyje rengia reidą, skirtą gamtosaugos reikalavimų pažeidimams išaiškinti. Kadangi įsibėgėjant vasarai vis daugiau žmonių poilsiauja gamtoje, didėja turistų srautai, stiprinama ir aplinkosauginė kontrolė.
Reido metu visų regionų aplinkos apsaugos departamentų prižiūrimose teritorijose – pradedant Minijos žiotimis ir baigiant pačia šalies sostine – veiks mobilios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų grupės. Vieni inspektoriai tikrins vandens telkinius plaukdami valtimis, kiti sausumoje stebės ežerų ir upių pakrantes, žvalgys, ar jose nėra pastatyta neteisėtų tvorų, ar visur žmonės gali prieiti prie vandens, ar žvejai laikosi žvejybos taisyklių, turi įsigiję žvejybos leidimus, ar poilsiautojai neleistinose vietose nedegina laužų, nestato palapinių ir t.t.
Reide dalyvaus ir Aplinkos ministerijos bei jai pavaldžių institucijų vadovai – viceministrai, ministerijos kancleris, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė ir kt.
Aplinkosaugininkams talkins policijos ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.
Likusią vasaros dalį aplinkos apsauga bus sustiprinta visoje šalyje.

LR Aplinkos ministerijos informacija