Visuotinis reidas – rimtas perspėjimas pažeidėjams

DSC_0090Vakar, liepos 3 d. , visoje šalyje surengto reido metu regionų aplinkos apsaugos departamentų prižiūrimose teritorijose – ir vandens telkiniuose, ir sausumoje – veikė mobilios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų grupės. Kartu su 70 pareigūnų, jiems talkinusiais neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais į kovą su pažeidėjais stojo ir aplinkos viceministrai Linas Jonauskas bei Almantas Petkus, ministerijos kancleris Robertas Klovas, Aplinkos apsaugos agentūros direktorius Raimundas Sakalauskas, Valstybinės Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos direktorė Laura Nalivaikienė.
Reido metu buvo patikrinta per 260 žvejų mėgėjų. Paaiškėjo, kad didžioji dauguma laikosi taisyklių, turi įsigiję žvejo mėgėjo bilietus – teko bausti tik 11 iš jų.
Aplinkosaugininkai reido metu spėjo sulaikyti du brakonierius, kurie Pravalo ežere (Molėtų r.) buvo tik pradėję žvejoti, pastatę 12 statomųjų tinklų. Pažeidėjai nespėjo padaryti žalos žuvų ištekliams. Brakonierių tinklai nemalonumų pridarė ir jais be leidimo Pabradėje prekiavusiai moteriškei. Jai gresia nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų bauda.
Prie Žeimenos upės netoli Družilių kaimo (Švenčionių r.) buvo sulaikytas pažeidėjas, be mėgėjų žvejybos leidimo rankomis sugavęs žymėtųjų vėžių. Prie jo gulėjo žeberklas ir nardymo priemonės: plaukmenys, kaukė ir vamzdelis. Už žvejybą neturint leidimo ir draudžiamų žvejybos įrankių laikymą šiam pažeidėjui gresia nuo 500 Lt iki 1 000 Lt bauda, o pažeidimo padarymo įrankiai konfiskuoti.
DSC_0059Per reidą aplinkosaugininkai aptiko 14 nelegalių tvorų, ribojančių priėjimą prie vandens telkinių ar pastatytų nesilaikant vandens apsaugos juostos reikalavimų – 12 Vilniaus regione, po vieną – Alytaus ir Utenos regionuose.
„Vakarykštį reidą pažeidėjai turėtų suprasti kaip rimtą perspėjimą, kad aplinkos apsaugos kontrolė tik stiprės. Jei dar yra abejojančių rimtais aplinkosaugininkų ketinimais ir pajėgumais – pats laikas jiems susimąstyti ir kuo skubiau pašalinti padarytus pažeidimus“, – sako viceministras Linas Jonauskas.
Artimiausiu metu panašūs reidai ir toliau bus organizuojami. Didžiausias dėmesys bus skiriamas poilsiautojams – bus stebima, ar laužai kūrenami leistinose vietose, automobiliai parkuojami ne ant žolės ir ne prie vandens, ir toliau bus ieškoma nelegalių tvorų savininkų, bus tikrinami žvejai mėgėjai ir didžiulis dėmesys bus skiriamas brakonieriams.
Apie visus pastebėtus pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

LR Aplinkos ministerija