VMI komentaras dėl Valstybės kontrolės audito išvadų

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), įgyvendinusi 2013 metais pateiktas Valstybės kontrolės rekomendacijas ir pritaikiusi technologinius sprendimus, pirmą kartą per tris metus sulaukė Valstybės kontrolės įvertinimo už pažangą apskaitant mokesčius ir kitas įmokas į biudžetą.

VMI pažymi, kad unikalios Mokesčių apskaitos informacinės sistemos greitaveikos problemos jau sprendžiamos įsigijus ir diegiant „Oracle“ serverį  „Exadata“.

Valstybės kontrolės pastebėjimai dėl gyventojų galimai nedeklaruojamų ir nemokamų mokesčių  paskatino VMI inicijuoti teisės aktų pakeitimus, leidžiant pačiam mokesčių administratoriui nedrausmingiems mokesčių mokėtojams suformuoti mokestines prievoles, kurias mokesčių mokėtojai būtų įpareigoti sumokėti.

VMI primena, kad mokesčių sumokėjimo teisingumą galima tikrinti už 5 metų laikotarpį, todėl ir Valstybės kontrolės pastebėtam kazino lošėjui po patikrinimo priskaičiuota beveik 300 tūkst. litų mokėtinų mokesčių. Valstybės biudžetas nuostolių nepatyrė.

VMI toliau aktyviai bendradarbiaus su Valstybės kontrolės auditoriais siekiant kuo operatyviau įgyvendinti visas pateiktas rekomendacijas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos