„Nordkalk“ kalkina Jūsų laukus

Tik reikiamo rūgštingumo (pH) dirva išaugins turtingą derlių. Jau 18 metų „Nordkalk“ kalkina laukus smulkintu kalk­akmeniu, reikalui esant kalkakmenio ir dolomito mišiniu.
Trąšos ir kitos augalų skatinimo priemonės įsisavinamos efektyviai tik tada, jei dirvožemis nėra rūgštus. Rūgštaus dirvožemio produktyvumas visada mažesnis. Kultūriniai augalai prastai įsisavina mineralines medžiagas, kai rūgštinė ir drėgnoji terpės neatitinka normos ribų, biologinis aktyvumas dirvožemyje yra labai menkas.
Įspėjimas: kalkinant dolomitmilčiais dirvas, kurios turi pakankamą kiekį magnio, galime gauti neigiamą efektą. Dolomite esantis gerokai didesnis (palyginti su kalkakmeniu) magnio kiekis gali pakeisti dirvožemio struktūrą ir dėl to suprastėja bendras trašų įsisavinimas.
„Nordkalk“ rinkai siūlo du produktus: smulkintą ir granuliuotą kalkakmenį.

Ilgalaikis sprendimas – smulkintas kalkakmenis
„Nordkalk“ siūlo ilgalaikį sprendimą – Jūsų dirvožemį kalkinti smulkintu kalkakmeniu. Šiam tikslui naudojama smulki kalkakmenio frakcija su dideliu kalcio karbonato (CaCO3) kiekiu.
Šis produktas, kaip švarūs gamtos ištekliai, yra išgaunamas iš žemės, nėra apdorotas nei chemiškai, nei termiškai, todėl jį galima naudoti ir ekologinėje žemdirbystėje, kur dirvožemio tręšimo galimybės yra ypač ribotos.
Produkto ilgo veikimo paslaptis – tai smulkių ir stambesnių kalkakmenio dalelių skirtingas tirpimo laikas dirvožemyje.
„Nordkalk“ Jums siūlo visą paslaugų paketą: kalkinimo me­džia­ga – kalkakmenis arba kalkamenio ir dolomito mišinys, produkto pristatymas ir išbarstymas Jūsų laukuose.

Kada tinkamas laikas kalkinti?
Kalkinti reikia, kai iš mėginio paaiškėja, kad dirvožemis yra rūgštus. Niekada nebūna nei per anksti, nei per vėlai. Delsimas kalkinti dirvą tik pablogina situaciją.
Daugelio metų patirtis rodo, kad dažniausiai kalkinimo darbai vyksta pavasarį nutirpus sniegui iki gegužės mėnesio vidurio ir rudenį, po derliaus nuėmimo, iki šaltojo sezono pradžios.
Žiemą kalkinimo darbus atlikti sunku, nes kalkinimo medžiaga dėl natūralios drėgmės greitai užšąla. Kita vertus, labai šlapiuose dirvožemiuose šaltuoju metų laiku tai yra bene vienintelė galimybė atlikti šiuos darbus, nes įšalas gali išlaikyti barstymo techniką.

Kaip ir kiek kalkinti?
Reikėtų remtis dirvožemio mė­­ginių rezultatais. Jei dirvože­mio pH yra mažesnis nei 5, dirva yra rūgšti, minimali norma ne ma­žiau kaip 4–5 t/ha. Dirva kal­­kinama tokiu santykiu išlieka neutrali 5–7 metus, o praėjus šiam lai­kotarpiui paprastai pakanka 3 t/ha. Nelygu dirvožemio tipas ir drėgumas, ši norma gali skirtis.
Šiuolaikinės technologijos že­mės ūkyje reikalauja, kad dirvos rūgštingumo neutralizavimas būtų atliekamas tiksliai pagal individualius poreikius. Nuo 2015 m. pa­vasario „Nordkalk“ kalkinimo darbus atlieka naudodamasi GPS tech­nologija, tiksliai pagal kiekvieno lauko konkretų poreikį. Šiuo atveju dirbama ekonominiu režimu, produktas nėra perdozuojamas, kur jo nereikia, ir atvirkščiai, jis yra naudojmas didesniais kiekiais, kai tai būtina.
Tokiu būdu „Nordkalk“ klientai laimi, nes sureguliuoja dirvožemio rūgštingumą 5–7 metams, kol atsiranda poreikis šį procesą pakartoti. Nors pagal išlaidas ši investicija dažniausiai atsiperka jau per pirmuosius metus, deja, tenka pripažinti, kad ekonomiškai sunkiais metais ūkininkai dažniausiai bando sutaupyti būtent atsisakydami kalkinimo.
Pažangi žemdirbystė reikalauja išsamaus parengiamojo darbo ir patikimų pirminių duomenų. „Nordkalk“ žemėlapių pagal dirvožemio mėginius nesudarinėja, bet jau keleri metai bendradarbiauja su partneriais, teikiančiais ūkininkams šią ypač reikalingą informaciją apie jų dirvožemio būklę.

Greitas poveikis – „Nordkalk“ AtriGran granulės
Kitas mūsų produktas – granuliuotas kalkakmenis, dėl sudėtyje esančių smulkių dalelių (90 proc. smulkenės nei100 μm) pasižymintis ypač greitu veikimu.
„AtriGran“ mikrodalelės efek­tyviai reaguoja su rūgštiniais junginiais dirvožemyje. Granulės gerai sugeria vandenį, todėl sparčiai ištirpsta ir įsiskverbia į dirvą. „Nordkalk“ pagamintos granulės yra apvalios, kietos, nelimpančios ir mažai dulka. Dėl šių savybių jas galima barstyti laukuose ištisus metus. „Nordkalk“ granules lengva naudoti, transportuoti ir laikyti. „AtriGran“ tinkamas visų tipų žemės ūkiui, vaisių auginimui bei sodininkystei. Kadangi „Nordkalk“ granulės sudarytos tik iš natūralių ingredientų, todėl jos idealiai tinka ekologiniam ūkiui. Sistemingas granulių naudojimas padidina dirvožemio tręšimo potencialą, pašalina neigiamą toksinių medžiagų poveikį ir padidina augalų derlingumą.
„AtriGran“ fasuojamas į did­­mai­šius po 500 kg, gaminamas dvie­jų frakcijų: 1–4 mm ir 4–8 mm.
Granules patariama naudoti kas 1–2 metus. Rekomenduojama norma priklauso nuo dirvožemio pH ir jo rūšies, ji gali siekti nuo 200 iki 1500 kg hektarui.

Pateikiamos vertės:
Neutralizavimo vertė 53 +/- 3 [%]
Iš viso kalcio (CaO) 50 +/- 3 [%]
Atitikmuo CaCO3 ~ 95 [%]
Reaktyvumas min. 99 [%]

Dirvožemio kalkinimo „Nordkalk“ produktais pagrindiniai akcentai:
• neutralizuoja rūgšties perteklių dirvožemyje;
• pagerina dirvos struktūrą, drėgmės ir deguonies režimą;
• sumažina kietą dirvožemio plutą ir pagerina jo išvaizdą;
• atgaivina dirvožemio biologinį aktyvumą;
• pagerina augalų maistinių medžiagų vystymąsi;
• padidina derlių ir pagerina augalų kokybę.

Dėl papildomos informacijos ir užsakymų kreiptis į „Nordkalk“ tel. +370 682 61 818 arba į mūsų part­nerio Lietuvoje AB „Linas Agro“ regioninį vadybininką.