ES vadovai pagerbė žuvusiuosius ES civilinėse misijose, tarp jų ir lietuvį Audrių Šenavičių

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy ir ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton spalio 21 dieną ceremonijoje, vykusioje Europos išorės veiksmų tarnybos būstinėje, pagerbė žuvusiuosius tarnybos metu civilinėse ES misijose –  2013 metais Kosove žuvusį lietuvį Audrių Šenavičių, Ispanijos ir Danijos pilietes Pilar Juáre bei Mette Nielsen. ES vadovai atidegė atminimo lentą su žuvusiųjų pavardėmis.
„Šiandien asmeniškai ir Europos Sąjungos vardu noriu pagerbti jų darbą ir išreikšti gilią užuojautą  trims šeimoms, draugams ir kolegoms: niekas negali pakeisti artimųjų, kurių netenkame“, – sakė H. van Rompuy.
Pasak jo, žuvusiųjų garbei pastatyta atminimo lenta primins, kad Europos idealų gynimas gali pareikalauti ir didžiausių įmanomų aukų.
„Visi trys pareigūnai tarnavo sudėtingomis ir pavojingomis sąlygomis, kaip ir daugelis kitų – humanitariniai darbuotojai, diplomatai, pagalbą teikiantys ir taikos palaikymo darbuotojai. Jie paskyrė visą savo energiją ir pasišventė prasmingai bei kilniai misijai. Jų darbas bus tęsiamas. Mes jų nenuvilsime“, – teigė H. von Rumpuy.
2013 m. rugsėjo 19 d. šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, tarnybos metu buvo užpulti ES teisės viršenybės misijos Kosove (EULEX) pareigūnai. Du iš jų buvo sužeisti, vienas, EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas, 35-erių Audrius Šenavičius, susišaudymo metu žuvo. A. Šenavičius tarnybą Lietuvos muitinėje pradėjo 2000-aisiais, ES teisės viršenybės misijoje Kosove tarnavo nuo 2012 metų rugpjūčio.

LR Užsienio reikalų ministerijos informacija