Estijos kelininkai sukčiavo siekdami susigrąžinti PVM

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad Estijoje įsikūrusi bendrovė, besiverčianti kelių ir automagistralių tiesimu, neteisėtai siekė susigrąžinti PVM. Bandymas sukčiauti pasibaigė estų nenaudai – daugiau nei 15 tūkst. eurų liko valstybės biudžete.

Estijos kelininkai, pasinaudodami bendra Europos Sąjungos valstybių sukurta elektronine PVM, sumokėto kitoje valstybėje narėje, grąžinimo sistema, pateikė prašymą grąžinti daugiau nei 15 tūkst. eurų. Pateiktame prašyme nurodoma grąžinti PVM už kelių statybos projektą Estijoje. Bandymas sukčiauti išaiškėjo Vilniaus AVMI susisiekus su neva PVM sąskaitą faktūrą už darbus išrašiusia Kauno įmone. Kauniečiai informavo, kad su Estijos įmone verslo santykiai nesiejo ir PVM sąskaitų faktūrų jie nerašė.

Paaiškėjus, kad Kauno įmonė niekada nėra dirbusi su estais prie jokio kelių tiesimo projekto, Vilniaus AVMI nustatė, kad PVM grąžinimui buvo pateikta fiktyvi PVM sąskaita faktūra, ir priėmė sprendimą daugiau nei 15 tūkst. eurų PVM Estijos bendrovei negrąžinti.

„Apie neteisėtą bandymą susigrąžinti PVM bus informuoti kitų valstybių narių mokesčių administratoriai. Europos Sąjungos valstybės narės keičiasi informacija ir apie rizikingus PVM mokėtojus, jų deklaruotus tiekimus, sandorius ir naujas PVM sukčiavimo tendencijas kitose šalyse“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad šiuo metu VMI vykdo „PVM sąskaitų – faktūrų (PSF) „projektą“, kurio metu apie 7 tūkst. šalies įmonių privalo teikti PVM gaunamų ir išrašomų sąskaitų faktūrų registrų duomenis. Tokiu būdu VMI operatyviau pasiekia informacija, todėl VMI turi galimybę kone realiu laiku stebėti ir vertinti verslo elgseną, užkirsti kelią rizikingiems sandoriams ir gerinti biudžeto pajamų surinkimą.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

VMI