Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 13 Bir 2024
Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 13 Bir 2024

Šiaulių bankas sėkmingai baigė integraciją

2014/08/28

Šiaulių bankas baigė dviejų bankų informacinių sistemų integracijos procesus po praėjusiais metais įvykusio sandorio dėl dalies Ūkio banko turto ir įsipareigojimų perėmimo – į Šiaulių banko sistemą perkelti visi apskaitos procesai, susiję su perimtu turtu ir įsipareigojimais.

 „Per įmanomai trumpiausią laiką – vienerius metus – buvo sujungtos dviejų bankų informacinės sistemos, integruoti klientų duomenys. Nors procesas pareikalavo didelių finansinių išteklių ir žmogiškųjų pastangų, jį vertiname kaip ypač sklandų ir sėkmingą. Greitas dviejų bankų veiklos sinergizavimas dar labiau sutvirtino Šiaulių banką. Tikiu, kad šie procesai turės teigiamos įtakos ir visa šalies finansų rinka“, – sakė Vytautas Sinius, Šiaulių banko administracijos vadovas.

 Paskutiniame sistemų integracijos darbų etape į Šiaulių banko informacinę sistemą buvo perkeltos klientų vertybinių popierių (toliau – VP) sąskaitos bei klientų vertybinių operacijų sąskaitos, o internetinės bankininkystės sistemos realizacija, leidžianti klientams naudotis prieiga prie NASDAQ OMX Baltic akcijų rinkos, prijungta prie Šiaulių banko informacinės sistemos.

 Po atlikto paskutinio sistemų sujungimo etapo Šiaulių banko klientai gali naudotis elektroninės VP prekybos sistemos teikiamais funkcionalumais: matyti savo banko sąskaitas ir VP operacijų sąskaitas, keisti valiutą, vykdyti mokėjimus į savo sąskaitą ir vietinius mokėjimus, siųsti pasirašomus pranešimus makleriams, atsidaryti sąskaitą VP operacijoms nauja valiuta, teikti pavedimus pirkti ar parduoti akcijas Baltijos šalių biržose, stebėti realaus laiko akcijų informaciją Baltijos biržų monitoriuose, matyti portfelyje esančius piniginių lėšų ir VP likučius bei portfelio pokytį, sekti pavedimų vykdymo būseną. Šiaulių banko Finansų maklerio skyriaus darbuotojai taip pat konsultuoja klientus investavimo klausimais, tarpininkauja sudarant VP sandorius už biržos ribų, įgyvendinant oficialius siūlymus biržoje NASDAQ OMX Vilnius, įsigyjant LR Vyriausybės vertybinių popierių  ir  užsienio valstybėse išleistų VP.

 Pasak V. Siniaus, efektyvindamas savo veiklą, užtikrindamas saugumą, Šiaulių bankas per 2014 m. aktyviai modernizavo savo infrastruktūrą, programinę, kompiuterinę įrangą, IT apsaugos ir aptarnavimo paslaugas. Bankas įgyvendino sudėtingus migracijos, sistemų diegimo ir duomenų perkėlimo projektus.

 Sėkmingai įveikęs svarbų banko plėtros etapą 2013 m., 2014-aisias Šiaulių bankas veiklą tęsia reikšmingai pasikeitęs, išaugęs, tapęs didžiausiu lietuviško kapitalo banku. Nepaisant didelių pokyčių ir investicijų dėl integracijos procesų, bankas gerina pagrindinius veiklos rodiklius, toliau dirba pelningai. Įpusėjus 2014 m., Šiaulių banko grynasis pelnas siekė 24,2 mln. litų, t. y. buvo 3,9 karto didesnis nei 2013 m. atitinkamu laikotarpiu.

 Priminsime, kad 2013 m. vasario 23 d. Lietuvos banko valdybai Ūkio banką pripažinus nemokiu ir visam laikui atšaukus jo veiklos licenciją, Šiaulių bankas, Ūkio banko laikinasis administratorius ir valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią dalis Ūkio banko turto ir įsipareigojimų buvo perduota Šiaulių bankui.

Dalintis