Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Roma MĖČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Telšių ūkininkams dar vieną kadenciją vadovaus moteris

2024/03/03


Vasario pabaigoje į Telšių r. ūkininkų sąjungos (TRŪS) visuotinį ataskaitinį rinkiminį susirinkimą, kuriame dalyvavo ir Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius, sugužėję ūkininkai pirmininko postą antrajai kadencijai iš eilės patikėjo Zitai Dargienei.

Pretendentų daugiau nebuvo, nes pretenzijų savo pirmininkei ūkininkai neturėjo. Jai vadovaujant, telšiškiai tarp visų Lietuvos ūkininkų išsiskyrė savo aktyvumu. Sunku būtų įvardyti protesto ar paramos akciją, kurioje jie nedalyvavo. Tiesa, taryboje, kurią sudaro devyni nariai (dešimta – pirmininkė), iš ankstesnės liko tik trys buvusieji nariai.

„Nustebino, kad šįkart tiek daug ūkininkų norėjo būti išrinkti į tarybą, – „Ūkininko patarėjui“ pripažino pirmininkė. – Anksčiau ne vienas šalia sėdintį ragindavo: „Eik tu...“ „Tu pats eik...“ O dabar patys stojo ir sakė, kad nori dalyvauti tarybos darbe. Malonu tai, jog taryba atjaunėjo. Jauniausiam jos nariui Tadui Miliui – tik 26-eri. Daugeliui kitų – nuo 30 iki 45-erių. Tik gaila, kad visi devyni – vyrai. Praėjusioje taryboje buvome trys moterys, dabar likau viena. Vyrai juokavo, kad jiems ir manęs vienos užteks. Tiesa, ūkininkai revizorės pareigas patikėjo moteriai, nors anksčiau buvo išrinkę vyrą.“

Balsuodami žmonės atsižvelgė į tai, kad taryboje būtų atstovaujama visiems – pienininkystės, augalininkystės ir mėsos ūkiams. Turintiems pieno ūkius atstovauja Dainius Dargis, Tomas Vitkevičius, Artūras Savickis ir Tadas Milius, auginantiems grūdines kultūras – Andrius Akučka ir Daivaras Skiotys, o laikantiems galvijus mėsai – Zita Dargienė, Valdas Kačinskis, Karolis Andrijauskas ir Gintas Palekas. Penki iš devynių ūkininkų turi ekologinius ūkius, tad ir ekologijos reikalai nebus pamiršti.

Susirinkime buvo apdovanoti visi 17 ūkininkų, kurie traktoriais važiavo į Vilnių ir dalyvavo žemdirbių protesto akcijoje. Jiems įteiktos plaketės ilgam primins žygį į Vilnių ir ten praleistą laiką, per kurį vis dėlto pavyko iš valdžios išpešti ne vien krūvą pažadų, bet ir kai ką realaus.

telsiu rajono ukininku
Be dėmesio neliko protesto žygyje traktoriais į Vilnių dalyvavę ūkininkai.

trus

Telšiškiai nepamiršo ir savo akcijos „Mėšlo iššūkis“, kurią organizavo praėjusį rudenį. Tąkart jie su srutvežiais susirinko Telšiuose. Z. Dargienė sakė, kad, išklausęs jų bėdas apie tai, jog lietūs neleido įvažiuoti į laukus ir išlaistyti srutų, aplinkos ministras Simonas Gentvilas tikino sutinkąs, jog terminai būtų pakeisti ir draudimas jas laistyti galiotų ne nuo lapkričio vidurio iki kovo vidurio, o nuo gruodžio 1-osios iki kovo 1-osios. „Tačiau Žemės ūkio ministerijos paskelbtuose dokumentuose vėl nuodyta senoji draudimo data. Ministerija dar turi nemažai laiko, kad pakeistų datą. Jei ne, pavasarį srutvežiais pasieksime ir Vilnių“, – pažadėjo ūkininkų vadovė.

Naujoji TRŪS taryba jau gavo namų darbų – Z. Dargienė jos nariams išsiuntė po nemažą pluoštą naujai koreguojamų deklaravimo taisyklių, dėl kurių pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki kovo 8-osios. O kovo 6-ąją visa naujoji taryba važiuos į Kauną, į LŪS vyksiančius mokymus.

 

Zitos DARGIENĖS nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis