Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Atsisakė „valstiečių“ finansinės paramos

2024/04/11


Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šią savaitę patvirtinus aštuonis kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Prezidento rinkimuose, iki šiol vangioje rinkiminėje kampanijoje – pirmoji intriguojanti žinia. Save kandidatu iškėlęs teisininkas Ignas Vėgėlė pareiškė priėmęs „principinį sprendimą“.

Reaguodamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminei kampanijai jam siūlomą finansinę paramą, I. Vėgėlė iš anksto paskelbė jos atsisakantis.

Socialiniuose tinkluose jis išdėstė tokio sprendimo motyvus – jog nori „išlikti nepriklausomas, nešališkas, finansiškai neįsipareigojęs jokiai politinei partijai“.

Taip pat jis išreiškė nepasitenkinimą sukurta rinkimų sistema, nes ji trukdanti ateiti naujiems lyderiams. Į rinkimų kampaniją jis investuojantis savo asmenines lėšas ir yra remiamas artimųjų, tuo tarpu kai partijų deleguoti kandidatai gauna lėšas iš valstybės biudžeto per juos iškėlusias politines partijas.

Portalas 15min.lt primena, kad I. Vėgėlė yra surinkęs daugiau nei 134 tūkst. Eur paramos, kurią skyrė 165 aukotojai. Jis pats savo kampanijai skyrė 10 tūkst. eurų. Kandidato tėvas ir brolis – po beveik 18 tūkst. Eur, motina – 3770 Eur.

Primename, kad kovo pabaigoje LVŽS paskelbė, jog partijos Taryba „priėmė sprendimą neskaldyti tradicinių vertybių rinkėjų balsų“, todėl atsiima Aurelijaus Verygos kandidatūrą LR Prezidento rinkimuose ir remia Igno Vėgėlės kandidatūrą.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis I. Vėgėlės pareiškimą pakomentavo naujienų portalui lrytas.lt, jam pritarė. „Manau, kad I.Vėgėlė padarė teisingai, nes iš to, kaip oponentai dabar elgiasi, jie bando visą laiką šnekėti, kad mes nusipirkome I.Vėgėlę. O mes, kai su juo tik tarėmės, manėme, kad jo paremti neįmanoma – buvome tuo įsitikinę“, – R. Karbauskį cituoja naujienų portalas.

 

ŪP portalo informacija

Dalintis