Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

Atsisakė „valstiečių“ finansinės paramos

2024/04/11


Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šią savaitę patvirtinus aštuonis kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Prezidento rinkimuose, iki šiol vangioje rinkiminėje kampanijoje – pirmoji intriguojanti žinia. Save kandidatu iškėlęs teisininkas Ignas Vėgėlė pareiškė priėmęs „principinį sprendimą“.

Reaguodamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminei kampanijai jam siūlomą finansinę paramą, I. Vėgėlė iš anksto paskelbė jos atsisakantis.

Socialiniuose tinkluose jis išdėstė tokio sprendimo motyvus – jog nori „išlikti nepriklausomas, nešališkas, finansiškai neįsipareigojęs jokiai politinei partijai“.

Taip pat jis išreiškė nepasitenkinimą sukurta rinkimų sistema, nes ji trukdanti ateiti naujiems lyderiams. Į rinkimų kampaniją jis investuojantis savo asmenines lėšas ir yra remiamas artimųjų, tuo tarpu kai partijų deleguoti kandidatai gauna lėšas iš valstybės biudžeto per juos iškėlusias politines partijas.

Portalas 15min.lt primena, kad I. Vėgėlė yra surinkęs daugiau nei 134 tūkst. Eur paramos, kurią skyrė 165 aukotojai. Jis pats savo kampanijai skyrė 10 tūkst. eurų. Kandidato tėvas ir brolis – po beveik 18 tūkst. Eur, motina – 3770 Eur.

Primename, kad kovo pabaigoje LVŽS paskelbė, jog partijos Taryba „priėmė sprendimą neskaldyti tradicinių vertybių rinkėjų balsų“, todėl atsiima Aurelijaus Verygos kandidatūrą LR Prezidento rinkimuose ir remia Igno Vėgėlės kandidatūrą.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis I. Vėgėlės pareiškimą pakomentavo naujienų portalui lrytas.lt, jam pritarė. „Manau, kad I.Vėgėlė padarė teisingai, nes iš to, kaip oponentai dabar elgiasi, jie bando visą laiką šnekėti, kad mes nusipirkome I.Vėgėlę. O mes, kai su juo tik tarėmės, manėme, kad jo paremti neįmanoma – buvome tuo įsitikinę“, – R. Karbauskį cituoja naujienų portalas.

 

ŪP portalo informacija

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsuoti atvyko 41,5 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia pirmosios išankstinio balsavimo dienos antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture aktyvumą.
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...