Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Kaip įteisinti neregistruotus gręžinius

2022/02/19


Aplinkos ministerija parengė detalų aprašą, kokius konkrečius veiksmus turės atlikti gyventojai neregistruotiems gręžiniams įteisinti. Pateiktas derinti Žemės gelmių registre neregistruotų gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo tvarkos aprašo projektas numato, kad gyventojai, norintys įteisinti gręžinius, pirmiausia turi kreiptis į savivaldybės administraciją ir pateikti paraišką dėl pritarimo naudoti gręžinį.

Gavę savivaldybės pritarimą, gręžinio savininkai kreipiasi į asmenį ar įmonę, turintį leidimą tirti žemės gelmes, atlikti požeminio vandens paiešką ir žvalgybą. Šis asmuo arba įmonė pagal apraše siūlomus reikalavimus imsis veiksmų, būtinų gręžiniui įteisinti: atliks vandens tyrimus, parengs požeminio vandens vandenvietės apsaugos zonos projektą, gręžinio pasą ir kt.

Atsižvelgus į aplinkybę, kad įteisinamas jau įrengtas požeminio vandens gavybos gręžinys, rengiant aprašą remiamasi galiojančia požeminio vandens gręžinių įrengimo tvarka ir susijusiais teisės aktais. Pagal siūlomą gręžinių įteisinimo tvarką,  gręžinių savininkams nenustatomos jokios naujos pareigos, priešingai, suteikiama galimybė padaryti tai, kas anksčiau dėl vienos ar kitos priežasties nebuvo atlikta. Taip pat primename, kad už tai negresia jokios sankcijos.

Aprašas parengtas įgyvendinant Seimo 2021 m. gruodį priimtą Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinąjį įstatymą, kuris, kaip ir pats aprašas, įsigalios šių metų gegužės 1 d.

Įstatymas numato 3 metų laikotarpį per kurį bus galima įteisinti neregistruotus gręžinius.

  2022.02.19

Aplinkos Ministerijos fotoinformacija

Susijusios temos - skaitykite: Aplinkos Ministerija; gręžiniai; 
Dalintis