Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023
Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023

Devynduonių kaimo gyventojams – Lietuvos policijos įvertinimas

2022/12/25


Klaipėdoje vykusioje saugios kaimynystės konferencijoje paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojais tapo Alytaus daugiabučio saugios kaimynystės grupė. Sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“. Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje!

Respublikinis konkursas

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45, vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Pagrindinis konkurso tikslas – diegti veiksmingus gyventojų aktyvumo ir savanorystės skatinimo būdus ir formas viešojo saugumo srityje, remti gyventojų savisaugos iniciatyvas bei gerosios praktikos sklaidą bendruomenėse.

Šiuo konkursu policija siekia paskatinti veikliausias saugios kaimynystės grupes, plėtoti saugios kaimynystės idėją Lietuvoje, gerinti saugios kaimynystės grupių veiklos veiksmingumą, stiprinti policijos ir bendruomenės tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.

Sužibėjo kėdainiečiai

Šiame konkurse sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“.

Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje.

Apdovanojimą atsiėmė Devynduonių saugios kaimynystės grupės įkūrėjas, Kėdainių rajono policijos rėmėjų kuratorius, policijos rėmėjų Tarybos valdybos narys Egidijus Kačerauskas.

Jo atstovaujama saugios kaimynystės grupė buvo nominuota už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą.

Dovana kaimui

Devynduonių kaime, kuris yra vienas toliausiai nuo Kėdainių centro įsikūrusių kaimų, saugios kaimynystės grupė įkurta praėjusių metų pabaigoje, visai prieš didžiąsias metų šventes. Tai lyg dovana visam kaimui.

E. Kačerauskas sakė, kad šiame kaime jis gyvena, čia gyvena jo draugai, bičiuliai, kaimynai, tad jis juos subūręs ir sugalvojo įkurti saugios kaimynystės grupę.

Devynduoniškius konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.

Svarbiausia – bendradarbiavimas

Pagrindinis saugios kaimynystės principas – tai bendruomenės įtraukimas į visuomenei saugią veiklą ir glaudus bendradarbiavimas.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė yra labai naudinga, mat pagrindinis saugios kaimynystės tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas: keitimasis informacija, pagalba, prevencinės veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę.

Garantuoja didesnį saugumą

Pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą.

Ji naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas labai didelis dėmesys. Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai“, – paaiškino pareigūnai.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

2023/03/23

Šakiečiai pribrendo – vienysis

ŪP korespondentė Milda JONKIENĖ. – Šakių krašto ūkininkai kovo 20 d. susirinko į naujai įsikūrusios Šakių rajono ūkininkų sąjungos (ŠRŪS) pirmąjį susirinkimą. Jame prisistatė organizacijos iniciatoriai, steigėjai,...
2023/03/23

Pieno ūkininkai prie Seimo rengia protestą, reikalaus K. Navicko atsistatydinimo

Vilnius, kovo 23 d. (BNS). Lietuvos pieno gamintojų asociacija (LPGA) ketvirtadienį prie Seimo rengia, jų teigimu, didžiausią pastarojo meto protesto akciją, kurios metu ūkininkai reikalaus bent 40 mln. eurų paramos ir žemės ūkio ministro Kęstučio...
2023/03/22

Seime svarstoma, ar drausti prekybininkams skirti baudas tiekėjams

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Ekonomikos ir inovacijų ministerijai tvirtinant, kad didžioji prekybos tinklų dalis atsisakė nepagrįstų baudų tiekėjams sutrikus prekių pristatymui, Konkurencijos tarybos atstovė teigia, kad iš tiekėjų sulaukiama ...
2023/03/22

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį. Sulaikyta 11 asmenų – Lietuv...
2023/03/22

Juodalksnio bandomųjų želdinių matavimas

Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai kasmet matuoja ir vertina miško medžių palikuonių bandomuosius želdinius.  
2023/03/22

Viceministras: valstybės paramą galės gauti daugiau smulkių šiltnamių ūkių

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Daržovių šiltnamiuose augintojams prašant dosnesnės valstybės paramos, žemės ūkio viceministras sako, kad dabar į ją galės pretenduoti ir mažesnių šiltnamių savininkai. Paulius Astrauskas sako, kad m...
2023/03/22

Siekiama stiprinti pieno pardavėjų derybines galias

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai. Esminė nuostata – atsisakyti žalio ...
2023/03/22

Trąšas naudokime atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) akcentuoja, kad trąšas į žemę reikia berti saikingai, atsakingai ir laikantis gamintojų rekomendacijų arba tręšimo grafiko. Taip pat ūkininkams primena, kad galima naudoti tik į Identifikavimo...
2023/03/22

Europos Komisija pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus

Šiandien Europos Komisija (EK) pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus. Šis pasiūlymas suteiks vartotojams daugiau aiškumo, jie galės būti tikresni, kad tai...