Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Gelbstint gyvybes brangi kiekviena minutė

2023/02/07


Turkiją ir Siriją sukrėtė nematyto masto žemės drebėjimų banga, kuri, šios dienos duomenimis, pražudė 4 365 žmones ir sužeidė 15 834. Kaip šį rytą pranešė Turkijos oficiali humanitarinė organizacija AFAD, savo pagalbą Turkijai pasiūlė 65 šalys. Į nelaimės zoną jau išvyko ir Lenkijos ugniagesių gelbėtojų komanda.

Iš viso įvyko trys žemės drebėjimai, ištisa jų serija, įskaitant galingiausią smūgį pirmadienio rytą, kuris pagal Richterio skalę siekė 7,8 balo.

Žemės drebėjimo epicentras buvo Turkijos Kahramanmarašo provincijoje, taip pat nukentėjo 9 aplinkinės provincijos: Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ir Hatay.

Pasaulio bendruomenė sukrėsta Turkiją bei Siriją ištikusios stichinės nelaimės. Vakar Turkijos Respublikos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ir visiems Turkijos žmonėms užuojautą pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Ši daugybę aukų nusinešusi nelaimė sukrėtė mus visus. Noriu patikinti, kad Lietuva yra pasirengusi padėti likviduojant jos padarinius“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

Tiesa, apie konkrečią Lietuvos pagalbą kol kas nebuvo užsiminta.

Humanitarinės pagalbos organizacija AFAD bei Turkijos Vidaus reikalų ministerijos Nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo direktoratas praneša apie operatyvius veiksmus, kurių imtasi po griuvėsiais likusiems gyviesiems gelbėti, pagalbai sužeistiesiems bei be pastogės likusiesiems teikti, maitinimui organizuoti. Sutelkti tūkstančiai paieškos ir gelbėjimo darbuotojų, sužeistiesiems gelbėti pasitelktos ir karinės bei žandarmerijos pajėgos.

Darbus apsunkina šalti orai, iki 8 laipsnių šalčio krintanti temperatūra. Jau dabar Jaunimo ir sporto ministerijos bendrabučiuose apgyvendinta apie 48,5 tūkst. be pastogės likusių turkų.

Lenkijos naujienų agentūra PAP praneša, kad Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai jau išvyko į Adiymaną, kur dalyvaus gelbėjimo operacijose po Turkiją ir Siriją sukrėtusio žemės drebėjimo. Grupėje 76 Valstybinės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai ir aštuoni dresuoti šunys. Kartu su ugniagesiais į Turkiją nuvyko penki paramedikai. Lenkijos paieškos ir gelbėjimo grupė HUSAR gabenasi 20 tonų įrangos, reikalingos stovyklavietei bei pažeistų pastatų struktūros stabilizavimui.

 

ŪP informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...