Iš viso įvyko trys žemės drebėjimai, ištisa jų serija, įskaitant galingiausią smūgį pirmadienio rytą, kuris pagal Richterio skalę siekė 7,8 balo.
Žemės drebėjimo epicentras buvo Turkijos Kahramanmarašo provincijoje, taip pat nukentėjo 9 aplinkinės provincijos: Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ir Hatay.
Pasaulio bendruomenė sukrėsta Turkiją bei Siriją ištikusios stichinės nelaimės. Vakar Turkijos Respublikos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ir visiems Turkijos žmonėms užuojautą pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Ši daugybę aukų nusinešusi nelaimė sukrėtė mus visus. Noriu patikinti, kad Lietuva yra pasirengusi padėti likviduojant jos padarinius“, – rašoma Prezidento užuojautoje.
Tiesa, apie konkrečią Lietuvos pagalbą kol kas nebuvo užsiminta.
Humanitarinės pagalbos organizacija AFAD bei Turkijos Vidaus reikalų ministerijos Nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo direktoratas praneša apie operatyvius veiksmus, kurių imtasi po griuvėsiais likusiems gyviesiems gelbėti, pagalbai sužeistiesiems bei be pastogės likusiesiems teikti, maitinimui organizuoti. Sutelkti tūkstančiai paieškos ir gelbėjimo darbuotojų, sužeistiesiems gelbėti pasitelktos ir karinės bei žandarmerijos pajėgos.
Darbus apsunkina šalti orai, iki 8 laipsnių šalčio krintanti temperatūra. Jau dabar Jaunimo ir sporto ministerijos bendrabučiuose apgyvendinta apie 48,5 tūkst. be pastogės likusių turkų.
Lenkijos naujienų agentūra PAP praneša, kad Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai jau išvyko į Adiymaną, kur dalyvaus gelbėjimo operacijose po Turkiją ir Siriją sukrėtusio žemės drebėjimo. Grupėje 76 Valstybinės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai ir aštuoni dresuoti šunys. Kartu su ugniagesiais į Turkiją nuvyko penki paramedikai. Lenkijos paieškos ir gelbėjimo grupė HUSAR gabenasi 20 tonų įrangos, reikalingos stovyklavietei bei pažeistų pastatų struktūros stabilizavimui.
ŪP informacija
Asociatyvi 123rf nuotrauka