Ashburn +4,3 °C Dulksna
Trečiadienis, 6 Grd 2023
Ashburn +4,3 °C Dulksna
Trečiadienis, 6 Grd 2023

K. Navickas Artimuosiuose Rytuose dalyvaus renginiuose, susitiks su ministrais

2023/02/20


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sekmadienį išvyko į Saudo Arabiją, kur dalyvaus verslo renginyje, susitiks su šios šalies kolega, vėliau vyks į Jungtinius Arabų Emyratus.

Kaip BNS informavo ministerija, ministras su Saudo Arabijos aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu al Fadhli (Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu Fazli) aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Lietuvos – Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvaus lietuviškų įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

Ministras taip pat planuojamame susitikime su Saudo Arabijos investicijų ministro pavaduotoju aptars šalių ekonominį bendradarbiavimą bei perspektyvas.

Tuo metu su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos vadovu bus aptarti eksporto leidimų kiaušinių produktams ir paukštienai klausimai bei jautienos eksporto leidimų procedūros.

Ministras dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes taip pat aptars su Saudo Arabijos Prekybos rūmų federacijos ir Žemės ūkio vystymo fondo vadovais.

Anot ministerijos, antradienį K. Navickas lankysis Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur susitiks su šalies ekonomikos ministru Abdullah Bin Touqu (Abdula Bin Tuku) aptars dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybes, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Taip pat planuojamas susitikimas su klimato kaitos ir aplinkos ministre Mariam Almheiri. Su ja K. Navickas pasidalins informacija apie šalių žemės ūkį, aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Taip pat planuojami susitikimai su Arabų žemės ūkio investicijų ir plėtros institucijos atstovais, sveikatos ir saugumo agentūros vadove.

Ministras taip pat turėtų dalyvauti „Gulfood“ konferencijoje. Taip pat susitikti su „Dubai Chambers“ delegacija su kuria planuojama aptarti ekonominį bendradarbiavimą, Dubajaus prekybos biuro atidarymo Lietuvoje galimybę, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Anot ministerijos, „Gulfood“ konferencijoje turėtų dalyvauti „Kauno Grūdų“, „Švyturys – Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, „Vilkyškių pieninės“, „Pieno žvaigždžių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

BNS

ŪP nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/06

Siekiama išdarkyti pirmojo būsto paramos programą

Lietuvos bankui bei Vyriausybės strateginės analizės centrui atlikus tyrimus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pasiūlius, o Vyriausybei pritarus, auga rizika, kad dabartinė pirmojo būsto paramos programa bus išdarkyta. Tiesa, tokia...
2023/12/06

Šiaudinių sodų rišimo tradicijai – UNESCO pripažinimas

UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą papildė ketvirtoji Lietuvos vertybė – šiaudinių sodų tradicija. Toks sprendimas priimtas Botsvanoje vykstančioje Nematerialaus kultūros paveldo išsau...
2023/12/05

Milijonai įsisavinti. O kur meldinės nendrinukės populiacijos šuolis? (I)

Turbūt daugelis Lietuvoje žino, kad brangiausias pas mus paukštukas – visaip išgarsinta meldinė nendrinukė. Brangus jis ne tik todėl, kad yra itin retas ir saugomas, bet ir pinigine išraiška. Tam skiriami milijona...
2023/12/05

Nord Pool biržoje – didžiausia šiemet savaitės vidutinė kaina

Lapkričio mėnesio vidutinė elektros kainos Nord Pool biržoje siekė 0,105 Eur/kWh be PVM ir buvo apie 21 proc. didesnė už spalio vidutinę kainą, kuri siekė 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį padidėjimą nulėmė tai, kad pastarųjų keturių savaičių viduti...
2023/12/05

Seime kelią skinasi siekis įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje

Seimas antradienį žengė dar vieną žingsnį, siekiant įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje. Po svarstymo už tokią pataisą balsavo 66 parlamentarai, 37 buvo prieš, devyni – susilaikė.
2023/12/05

Pasaulinė dirvožemio diena

Gruodžio 5-oji – Pasaulinė dirvožemio diena. Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, nuo jo tiesiogiai ar netiesiogiai priklauso net 98 proc. maisto gamybos.
2023/12/05

Iššūkių amplitudė – nuo logistikos ir prekybos iki tramplinų motokroso trasose

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakulteto antrakursė Raminta Eklerytė Tarptautinę studentų dieną laikinai užėmė VDU ŽŪA kanclerės darbo vietą, o motociklų sporto Lietuvos čempionate „Cross ...
2023/12/05

Parama tvarioms ūkių investicijoms

Šiais metais pradėtame įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginiame plane (SP) yra nauja intervencinė priemonė „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, pagal kurią pirmasis kvietimas tei...
2023/12/05

Dar vienas valdžios smūgis: mokestis už žemę – padvigubėjo

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Maža to, kad šiais metais Lietuvos ūkininkų nelepino gamtos sąlygos, kurios turėjo įtakos derliaus kokybei ir kiekybei, tai rudeniui besibaigiant juos dar šokiravo ir šiųmetės že...