Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Ūkininkų protesto akcija Briuselyje

2023/03/04


Vakar Briuselyje eismą keliuose trikdė traktoriai, suvažiavę iš visos Flandrijos. Protesto akcija buvo taiki, ja siekta politikams perteikti aiškią žinutę dėl maisto gamybos ateities.

Buvo susirinkę per tris tūkstančius traktorių, skelbia Flandrijos ir Rytų Belgijos Ūkininkų sąjunga „Boerenbond“, vienijanti ne tik ūkininkus, bet ir sodininkus, kraštovaizdžio specialistus.

Paaiškindama, kodėl išeinama į gatves, organizacija prieš protesto akciją išplatino pranešimus mokykloms bei plačiajai visuomenei.

Plačiajai visuomenei akcentuota, kad žemdirbiai nori sąžiningo azoto susitarimo, kuris reiškia planą sumažinti azoto emisiją, nes per didelis azoto kiekis nėra naudingas gamtai. Tačiau dabartinis azoto susitarimas, kaip pažymi Ūkininkų sąjunga, nėra teisingas, nes daugelis ūkininkų bus priversti nutraukti veiklą; nėra atsižvelgiama, kad azoto išmetimai iš žemės ūkio ir taip mažėja. Žemės ūkio veiklai nustatytos taisyklės yra 40 kartų griežtesnės negu pramonei.

Ūkininkai ir sodininkai savo vyriausybei turi dar dvi labai svarbias žinutes: patvirtinti naująją BŽŪP (išmokų ir kitos europinės finansinės paramos perspektyvos Flandrijoje vis dar neaiškios) bei suteikti vietinio maisto gamybai ateitį.

„Pats laikas priminti politikos formuotojams apie žemės ūkio poreikius. Visų pirma, ūkininkų poreikį Flandrijoje, sakė Ūkininkų sąjungos pirmininkas Lode Ceyssensas. – O gal norime tapti priklausomi nuo užsieninių produktų, kurie atitinka daug žemesnius tvarumo, kokybės ir gyvūnų gerovės standartus?

Ūkininkų profesinės organizacijos ABS pirmininkas Hendrikas Vandamme antrino: „Ūkininkai tris kartus per dieną nepastebimai sėdi prie visų stalo. Vienintelis dalykas, kurio prašome mainais, yra teisingos pajamos ir ateities galimybės. Politikai turi prisiimti atsakomybę ir vertinti flamandų ūkininkus“.

Protesto akcijoje taip pat dalyvavo Flandrijos žemės ūkio ir sodininkystės sektoriaus jaunimo skėtinė organizacija „Groene Kring“, jaunimo profesinė organizacija „Jong ABS“, moterų organizacija „Ferm Agravrouven“.

„Išskyrus eismo sutrikdymą, viskas buvo labai disciplinuota ir ramu“, – apie ūkininkų protesto akciją rašė vrt.be. Daug nuotraukų apie vakar dienos įvykius galima pamatyti tiek tradicinėje žiniasklaidoje, tiek Ūkininkų sąjungos portale, tiek ir socialiniuose tinkluose, su grotažyme boerenprotest.

 

ŪP portalo informacija

„Boerenbond“ nuotraukoje plakatas ant traktoriaus skelbia: „Apgailestaujame dėl šios politikos“.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...