Joninės lietingos, bet su gera nuotaika ir skambiomis dainomis

Šiais metais Jonai ir Janinos savo varduves Alytaus rajone šventė lietuje, tačiau geros nuotaikos ir smagios muzikos netrūko. Vienos didžiausių Joninių švenčių tradiciškai minimos Simne. Prieš tris metus čia atidaryta Jonų lauko vasaros estrada, kurioje tradiciškai ir vyksta šventė. Jonų estradoje varduvininkus ir visus susirinkusius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, kuris taip pat pasveikino ir savo kraštiečius – pivašiūniškius.

„Džiaugiuosi, kad šiandien lyja, nes lietaus labai reikėjo mūsų rajonui ir visai Lietuvai. Dar didesnis džiaugsmas, kad tokiu oru į gražią tradicinę šventę Simne susirinko gausus būrys simniškių ir svečių“, – kalbėjo A. Vrubliauskas. Jis pažymėjo, kad Joninių šventės, prisimenant tradicijas vyksta visame rajone.

Rajono vadovas palinkėjo geros nuotaikos ir gražaus bendravimo. Šventėje dalyvavo Simno seniūnas Vytautas Viršilas, tarybos nariai Simno ambulatorijos vedėja Jūratė Overaitytė ir Vytautas Mikelionis.

Simne varduvininkus sveikino Simno kultūros centro kolektyvai: vyrų vokalinis ansamblis „Credo“, retro muzikos ansamblis „Jovaras“, linijinių ir tautinių šokių kolektyvai, Simno kapela „Simnyčia“, folkloro kolektyvai „Serbenta“ ir „Bočiai“. Senas geras dainas atliko dainininkas Algis Frankonis. Šokti ir dainuoti kartu kvietė grupės „Studentės“ merginos. Šventę vainikavo didelis Joninių laužas.

Joninių tradicijos prisimintos Miroslave. Šventės dalyviai pro simbolius vartus įžengė į salę, rankas nusiprausę ir nusišluostę lininiu rankšluosčiu. Salėje juos su Joninių daina pasitiko visi šventėje dalyvavę kolektyvai. Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius pasidžiaugė nepabūgusiai lietaus ir atėjusiais į šventę „Joninių nakties paslaptis“, kurioje koncertavo Miroslavo ir Vankiškių meno mėgėjų kolektyvai, liaudiškos muzikos kapelos „Ūdra“ ir „Dzūkija“, ansambliai „Keturnytis“, „Yvuški“.

Tradicinėje Joninių šventėje Pivašiūnuose prie Ilgio ežero visus pasveikino meras A. Vrubliauskas atskubėjęs iš šventės Simne ir mero patarėjas Sergejus Riabininas. Šventiniame koncerte dainavo Alytaus miesto senjorų klubas „Labas Pavakarys“ ir vokalinė instrumentinė grupė „Dzūkijos aidas“, Pivašiūnų liaudiškos muzikos kapelija ,,Pivašiūnai“, Pivašiūnų amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Klėtis“, vokalinis ansamblis „Milvytsta“, Butrimonių gimnazijos merginų vokalinis ansamblis, solistės Aušrytė Leškevičiūtė ir Beatričė Bankauskaitė, grupė „Kurortas“. Gerą nuotaiką dovanojo gyvo garso koncertas su instrumentine roko grupe „BON JEANS“. Dangų nušvietė lazerių šou ir fejerverkai.

Santaikoje dalyvių, žiūrovų ir atlikėjų gausa nustebino šventėje dalyvavusį administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pranskevičių. Joninių šventės taip pat vyko Makniūnuose, Alovėje, Nemunaityje.

Alytaus rajono savivaldybės informacija