Ką žvaigždės sako apie jūsų vaiką – OŽIARAGIUKAS (gruodžio 23 d. –sausio 20 d.)

Kai krykščiantis stebuklas nušviečia jūsų namus, buriate savo mažojo šeimos nario ateitį: koks jis užaugs? Astrologija ir Zodiako žvaigždynas gali papasakoti apie vaiką daugiau.

Koks jis? Ožiaragis gimsta su poreikiu ir noru būti kažkuo svarbiu arba pasiekti šiame pasaulyje ką nors svarbaus. Būkite pasirengę – jis kaskart stebins. Tai uždaras vaikas, jam nereikia kitų žmonių dėmesio, gera būti pačiam su savimi. Turtingas vidinis pasaulis ir išlavinta fantazija neleidžia šiam vaikui liūdėti. Keista, bet Ožiaragį nuo mažens domina filosofija ir visa tai, kas yra už žemiško pasaulio ribų. Tad nesistebėkite, jeigu jūsų vaikas skaitys ne pasakas, o rimtą literatūrą. Ožiaragis vaikas nėra švelnus. Jam nereikia glamonių, meilės prisipažinimų. Jis – ne romantikas ir nemėgsta saldžių žodžių. Ožiaragiui dažniausiai trūksta emocingumo ir nuoširdumo. Pasistenkite priimti jį tokį, koks yra, bet vis dėlto nenuleiskite rankų ir stenkitės mokyti švelnumo ir jautrumo. Ožiaragis neturi autoritetų, todėl spausti jį beprasmiška. Tų, kurie daro psichologinį ar fizinį spaudimą, jis gali pradėti nekęsti.

Kaip draugauja? Ožiaragis ne itin draugiškas, bet jeigu jau turi draugų, yra be galo jiems atsidavęs. Jeigu dėl kokių nors priežasčių Ožiaragis praras draugus, labai neišgyvens, nes jis gi turi pats save, o tai reiškia, kad viskas bus gerai. Ir kiekvieną naują draugystę bei  meilę jis priims kaip savaime suprantamą. Ožiaragis mano, kad visas pasaulis jam skolingas, todėl nejaučia dėkingumo nei tėvams, nei aplinkiniams už gerumą ir meilę.

Kuo sudominti? Kokį nors pomėgį turi kiekvienas žmogus. Ožiaragis – ne išimtis. Sudominti juos galima įvairiomis sporto šakomis, šokiais, intelektualiais žaidimais – ir visur juos lydės sėkmė, nes jie tikslo siekiantys ir užsispyrę, įpratę visur ir visada laimėti, jų išdidumas neleidžia būti antriems. Ožiaragiai nemėgsta aktyvių žaidimų, jiems labiau tinka intelektualūs. Dovanodami mašinėles ar lėles juos nelabai nudžiuginsite. Prieš ką nors dovanodami būtinai paklauskite, ko vaikas nori. Siurprizų Ožiaragiai taip pat nemėgsta.

Kaip mokosi? Mokytis Ožiaragis didelio noro neturi, nors mokslai jam sekasi lengvai. Tam pasitarnauja įgimtas kantrumas, darbštumas, užsispyrimas. Jei vaikas prastai mokosi mokykloje, ką nors praleido ir nesupranta, padėkite jam užpildyti šią spragą, o ne priekaištaukite, nes skriaudos jis niekada nepamirš. Auklėkite jį pagirdami, ugdykite pasitikėjimą savimi ir humoro jausmą, mokykite džiaugtis, nes tai padės jam atsipalaiduoti.

Kaip auklėti? Ožiaragiui labai svarbu visada jaustis reikalingam tėvams, kitaip jis įgyja kompleksų. Rodykite jam daugiau dėmesio, kartu žaiskite, pratinkite prie tvarkos. Taip Ožiaragis taps dėmesingas, išmoks gerbti artimuosius. Vienas iš būdų skatinti vaiką Ožiaragį – pasiūlyti jam prisiimti kokią nors atsakomybę, atitinkančią jo amžių. Sakykim, padėti mamai namų ruošoje arba maitinti auginamą gyvūnėlį. Ožiaragis labai prisirišęs prie šeimos, todėl jo šeima privalo būti ideali. Ožiaragis nepakelia konfliktų šeimoje. Pasistenkite, kad jų nekiltų vaiko akivaizdoje, nes suaugęs jis nesugebės sukurti šeimos ir netaps laimingas. Jis bijos, kad jo šeimyninis gyvenimas susiklostys pagal tėvų scenarijų. Su mergaite Ožiarage mama turėtų leisti daug laiko, ugdyti moteriškumą, mokyti klausyti širdies, ne vien vadovautis racionaliomis išvadomis. Berniuką Ožiaragį reikia pratinti prie darbo, ugdyti gebėjimą atsakyti už savo žodžius ir veiksmus. Svarbiausia leisti suprasti, kad pasaulis ne visada suksis apie jį, kad ateis toks momentas, kai reikės numalšinti savo išdidumą ir paprašyti kieno nors pagalbos. Ožiaragiui reikia skiepyti meilę ir sėti gėrį jo širdyje. Visa kita – tikslo siekimą, užsispyrimą, meilę darbui, lyderystę – jis turi.

image description

Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.